Sociālo uzņēmumu atbalstam izlietoti jau 3 miljoni eiro

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Sociālo uzņēmumu atbalstam pieejami 12 miljoni eiro, gada laikā izlietota jau ceturtā daļa. Viens sociālais uzņēmējs var pretendēt uz 200 000 eiro lielu granta atbalstu.

Inga Muižniece zvanu centru ”Parunāsim” izveidojusi pirms 9 mēnešiem. Tajā šobrīd darbojas četri darbinieki, kuri teju katru dienu nepagurstoši runā ar cilvēkiem, kuriem ir ļoti nepieciešams ar kādu parunāties.

Visi uzņēmumā nodarbinātie ir cilvēki ar kustību traucējumiem. Finansējums atalgojumam tiek gūts Ingas otrā uzņēmumā, arī zvanu centrā. Parunāties iespējams gan latviešu, gan krievu valodā. Arī Inga izmantojusi finanšu institūcijas ”Altum” administrētos grantus.

Inga Muižniece
Sociālā uzņēmēja

Kad septembrī uzsākām projektu, mēnesī bija 40 zvanu. Maijā jau bija 400 zvanu, vidējais zvanu ilgums ir 40 minūtes, kas ir maksimālais sarunas ilgums.

Muižniece atklāj, ka pirms projekta īstenošanas bija pārliecināta, ka zvanītāji pārsvarā būs vecāka gadagājuma cilvēki, taču šobrīd izkristalizējies, ka parunāties vēlas arī 30 gadus veci Latvijas iedzīvotāji.

Lai pretendētu uz finansiālu atbalstu, jāreģistrējas sociālo uzņēmumu reģistrā. Katrs projekts tiek rūpīgi izvērtēts. ”Tradicionāli piešķir 20-30 tūkstošus lielu grantu. Tā apjoms ir atkarīgs no uzņēmuma vecuma,” raidījumam atklāj ”Altum” programmu attīstības departamenta vadītāja Madara Dambe-Krastkalne.

Sociālo uzņēmumu spektrs ir gana plašs, sākot ar dabas aizsardzības veicināšanu un beidzot ar invalīdu nodarbināšanu.