Slavenā TV ”Miljonāra” vadītājs: Es esmu latvietis ar britu pilsonību, jo tā ir vienkāršāk!

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

0 Komentāru

No acīm prom, sirds laukā, par šā latviešu sakāmvārda patiesumu pārliecinājies savulaik tik populārās TV spēlēs ”Gribi būt miljonārs” vadītājs Ģirts Līcis. Bez Tabu viņu satiek Rietumlondonā pie biroju kompleksa, kurā strādā latvietis. Saruna par dzīvi Lielbritānijā un atmiņām šaipus kamerām.

Rietumlondonu, kur Bez Tabu satiek savulaik populārās TV spēles ”Gribi būt miljonārs” vadītāju, sauc par Londonas turīgo, veiksmīgo pilsētas daļu. Sakot, ka vieta, kur apmeties ir angliskāka un eiropeiskāka.

Latvietis sevi par londonieti sauc teju deviņus gadus. Saplūdis ar vietējiem, to uzreiz var manīt, jo pa ielu viņš iet, lai arī vēl knaps pirmais pavasara siltums, kā visi londonieši, kreklā, bez virsjakas.

Es nevaru teikt, ka te esmu ieaudzis. Es nejūtos te kā svešinieks, bet vienmēr paliks tāda distancīte. Sadalījums ”viņi” un ”mēs”.

Anglijā nonācis krīzes laikā un joprojām maksā kredītu bankai Latvijā, bet dzīve metropolē ir atklājumu un izaicinājumu pilna. Te dzīve krietni atšķiras no dzimtenes.

”Šī valsts ir uz tādu burzīšanos, nepārtrauktie ”drinki” no pirmdienas līdz svētdienai. Ja tu neej uz ”drinku” kādu dienu, tad tu vispār neesi cilvēks,” tā Ģirts raksturo dzīvi Londonā.

Pēdējos sešus gadus viņš strādā MTG Londonas birojā, un ir satura stratēģis medijiem Centrāleiropā un Austrumeiropas valstīs.

”Protams, visi lielie lēmumi tiek pieņemti valstīs, bet mēs esam vairāk tādas papildu smadzenes. Kas informē par ”trendiem”, lūko, kas varētu iet vai neiet ar pašprodukciju.”

Televīzija ir kā magnēts, tomēr Ģirts, šķiet, nelabprāt atminas laiku ”Gribi būt miljonārs” vadītāja krēslā. Labāk viņš jūtas, aizkadrā strādājot, un vairāk izbaudījis laiku, kad bijis producents un aizkadra balss.

Bija man paralēli viens projekts TV3, kas saucās ”Bārs”. Mēs to filmējām reālā bārā. Kad viņi uzzināja, ka šis cilvēks ir ierunājis seriālu ”Beverlihilza”. Tas bija tāds – ou!

Tagad ārzemju seriālu latviešu balss sevi var droši saukt kā par latvieti, tā par britu, jo nule kā ieguvis Lielbritānijas pilsonību.

Tam, ka latvietis Londonā jūtas kā mājas, pateicību teic omammai, kura pirms Otrā pasaules kara apceļojusi teju visu Eiropu
”Es augu tādā vidē, ka man visu laiku tika dzindzināts ausīs par Angliju, par Londonu. Man katru rītu bija jāēd putra. Viss, kas ir ”kruts” un labs ir saistīts ar Angliju un Londonu…, lūdzu, pierunāja,” savu izvēli komentē Ģirts.

Par to, kur ceļš viņu aizvedīs nākotnē, Ģirts nezina, iespējams, ka tā nebūs ne Latvija, ne Lielbritānija, bet varbūt Igaunija.

Foto

0 Komentāru