Skumji. Palielinājies mežos izmesto pudeļu daudzums

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

22 komentāri
Skumji. Palielinājies mežos izmesto pudeļu daudzums

Kopš tiek rīkotas Lielās talkas, atkritumu apkārtējā vidē kļuvis daudz mazāk, taču pēdējā gada laikā tas diemžēl mainījies, un šogad Lielajā talkā darba netrūks.

Pandēmija ietekmējusi cilvēku ieradumus, un, dodoties atpūsties mežā, palielinājies atstāto atkritumu daudzums. No “Latvijas Valsts mežos” izmestajiem atkritumiem vairāk nekā puse esot dažādas pudeles un dzērienu skārdenes.

Gan “Latvijas Valsts meži”, gan “Mežpils alus” pārstāvji informē par risinājumiem, kas samazinātu dzērienu iepakojuma nokļūšanu apkārtējā vidē. Viens no risinājumiem, ražojot dzērienus, izmantot daudzreiz lietojamu iepakojumu.

Atkritumu daudzuma samazināšanos apkārtējā vidē, tostarp arī mežos, varētu veicināt arī depozītu sistēma dzērienu iepakojumam. Tā Latvijā sāks darboties jau nākamgad februārī un būs iespējams nodot pudeles taromātos vai pārdevējiem, pretī saņemot kuponu, ko varēs izmantot iepirkumiem veikalā vai atgūt skaidrā naudā.

Lielā talka jau rīt, 24. aprīlī. Talkojot visi aicināti ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības pasākumus, un, sekojot Lielās talkas devīzei – “Katrs atsevišķi un visi kopā”, mums izdosies panākt, ka Latvija kļūst vēl zaļāka un tīrāka.