Komentāri

Neatņemama pavasara sastāvdaļa ir tradicionālie pilsētu svētki. Tajos iedzīvotājiem un pilsētas viesiem ir iespēja piedalīties pasākumos, vērot klātienē koncertus, malkot kafiju un vienkārši atpūsties. Šogad piecās Latvijas pilsētās būs iespēja ne vien relaksēties, bet arī pārbaudīt savas zināšanas Eiropas Savienības pieccīņu sacensībās.

ES sacensības šogad svin divu gadu jubileju. Pagājušajā gadā organizatori koncentrējās uz erudīcijas pārbaudi, piedāvājot dalībniekiem vairāk sporta aktivitātes. Šogad pasākums piedāvā jaunu devīzi – prāta spēles, kurās lielākais akcents tiks likts uz jautājumu-atbilžu principu.

Pieccīņas kuratore Gundega Turnele stāsta, ka šogad spēle būs digitāla. Katrā norises punktā būs trīs planšetdatori. Tajos būs ielādēti uzdotie jautājumi, uz kuriem dalībniekiem būs jāatrod atbildes. Jautājumi būs par un ap Eiropas Savienības valstīm. Organizatore mudina piedalīties ikvienu interesentu, jo sacensību laikā būs piedomāts pie tā, lai ikviena vecuma dalībniekam būtu iespēja rast atbildes uz uzdotajiem jautājumiem. Sacensībā uzvarēs tas, kurš būs visprecīzāk atbildējis uz uzdotajiem jautājumiem.

Dalībniekus uzmundrināt un atbalstīt jau otro gadu būs ieradies mūziķis Valters Frīdenbergs. Viņš stāsta, ka ļoti cer, ka šogad sajutīs to pašu pozitīvo gaisotni, kuru pērn:

“Es redzēju komandas garu – gan komandas, gan ģimenisko. Bija pilnīgi visi cilvēki – visos izglītības līmeņos un vecumos, sākot no bērniem ratiņos, beidzot ar senioriem, kuri lēca, skrēja un darīja!”

Pirmais sacensību posms norisināsies sestdien Jelgavas pilsētas svētkos. Valters iesaka paņemt līdzi siltākas drēbes un galvenais labu garastāvokli – tad arī viss pārējais izdosies!

ES pieccīņa šogad norisināsies piecās Latvijas pilsētās – Kuldīgā, Jelgavā, Cēsīs, Valmierā un Jēkabpilī. Tas sniedz iespēju ikvienam iedzīvotājam aizbraukt uz sev ērtāko pilsētu un pierādīt savas prāta zināšanas!

Foto

Lasi vēl