Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Latvijā ir sācies petūniju skandāls, jo konstatēts, ka tirdzniecības vietās tiek izplatītas un pārdotas ģenētiski modificētas petūnijas. Mūsu atbildīgie dienesti uzsākuši petūniju testēšanu pēc tam, kad citās Eiropas Savienības valstīs tika konstatētas ģenētiski modificētas petūnijas. Kopā vismaz 12 valstīs.

Kaimiņi lietuvieši šādām nelegālām petūnijām pieteikuši nopietnu karu. Pieņemts lēmums visas ģenētiski modificētās petūnijas izņemt no apgrozības un iznīcināt arī to sēklas. Mūsu atbildīgie dienesti nav tik skarbi un izplatījuši paziņojumu pārdevējiem ar ieteikumu izņemt no apgrozības Eiropas Savienībā neatļauto ģenētiski modificēto augu. Līdzīgi rīkojušās arī citas valstis, piemēram, Dānija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmie trauksmes zvanus skandējuši somu zinātnieki, pamanot, ka tirgū ir petūnijas ar oranžas krāsas ziediem, kādu nav dabā. Radās aizdomas, ka tās ir ģenētiski modificētas. Veikuši testēšanu, un rezultāti apstiprināja aizdomas. Ģenētiski modificētas ir tikai oranžās krāsas petūnijas.

Speciālisti gan mierina, ka neesot nopietna pamata bažām par šādu petūniju apdraudējumu veselībai, jo mēs tās nelietojam uzturā. Arī nozīmīga kaitējuma dabai, visticamāk, nebūšot, jo petūniju izplatība ir salīdzinoši neliela un tās ir viengadīgs augs. Tomēr to ietekme uz dabu vēl neesot pilnīgi izpētīta, lai varētu sacīt, tās ir pilnīgi nekaitīgas. Tikai tagad notiek nopietna riska izvērtēšana.

Pat ja ģenētiski modificētās petūnijas nevienu neapdraud, tik un tā to izplatīšana bez Eiropas pārtikas nekaitīguma iestādes izsniegtas atļaujas ir likumpārkāpums. Atļauja nevienam neesot izsniegta, jo neesot bijis pieteikumu, lai tiktu veikta riska novērtēšana.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl