Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

2 komentāri

Slavenā itāļu režisora Paolo Sorrentino seriālu “Jaunais pāavests” skatās gan ticīgie, gan neticīgie, gan paši garīdznieki. To paguvis noskatīties arī katoļu priesteris Pēteris Skudra, kurš to salīdzina ar Salvadora Dali gleznu, kura līdz galam nav īsti izprotama.

Priesteris atzīst, ka garīdznieki seriālā savā ziņā ir līdzīgi kā dzīvē, kuriem esot gan labās īpašības, gan vājības, gan pretrunas.

Seriālā vēstīts par varas spēlēm un aizkulisēm mūsdienu Vatikānā. Galvenās lomas atveidotājs ir Džūda Lovs, kurš seriālā ir Belardo jeb Pijs XIII – pirmais amerikāņu pāvests vēsturē, bijušais Ņujorkas arhibīskaps, savukārt māsas Marijas lomā – Daiena Kītone.

Lenijs Pijs XIII ir pretrunīga persona, kura meklē izeju no vientulības un Dievu, gan lai apkārtējos pievērstu ticībai, gan – Dievu sev pašam.

Foto: Bez Tabu

Neparasti, ka seriālā jaunais pāvests bieži redzams smēķējam, taču, kā stāsta Pēteris Skudra, tas garīdzniekiem arī dzīvē neest tabu, ja vien, tāpat kā alkohols, nekļūst par atkarību un lietots ar mēru.

Arī dzīvē, līdzīgi kā kino, garīdznieki turas laikmetam līdzi: gan skatās televizoru, gan izmanto modernās tehnoloģijas un ir aktīvi sociālajos tīklos. Tas viss esot atļauts.

Arī kinoblogeris Sergejs Timonins atzīst, ka seriāls ir interesants, tiesa gan, kad pats bijis Vatikānā, priekštats par garīdzniekiem bijis savadāks.

Seriāla režisors Paolo Sorrentino ir izcils meistars un viņa filmas komentārus neprasot. Ieguvums ir arī Džūda Lovs, kura aktiermeistarības dēļ vien ir vērts seriālu noskatīties. Un ne tikai tamdēļ.

Seriāla veidotāji ir sagādājuši latviešiem pārsteigumus. Pirmais, filmā negaidot parādās latviešu kardināls Ozoliņš, kurš gan nav nekāds pozitīvais varonis.

Otrs pārsteigums – seriālā skan arī laviešu komponista Pētera Vaska mūzika. Kā itāļu režisors uzgājis viņa mūziku, komponists vēl nav paguvis noskaidrot, taču jūtas pagodināts.

Pēteris Vasks seriālu nav paguvis noskatīties un, cik liels honorārs tiks pārskaitīts, arī vēl nav uzzinājis, taču par iepriekšējām Paolo Sorrentino filmām gan bijis sajūsmā un sapratis, ka abu muzikālā gaume sakrīt.

Interesanti, ka seriāls “Jaunais pāvests” vēl nav pat rādīts ASV, bet pie mums to jau var redzēt, turklāt interneta vietnē viaplay.lv, kur to iespējams noskatīties, visas desmit sērijas ir pārtulkotas latviešu valodā.

Foto

TOP komentāri

  • MARČELLO
  • Skolnieciņš Vislatvijas Skaudības Dievība
    0 0 0

    Skolnieciņš Vislatvijas Skaudības Dievība

    Uzmanību! Uzmanību! Tauta, mosties, celies un skaties! Baznīca melo! Latvju Dievi ir kristanizācijas piekauti un nokautēti. Baznīca no šejienes negrib aizvākties, pat dižā LPSR valdība nespēja patriek baznīcu. Okupācija šeit ļoti ilga. Tāda sajūta, ka Latvju Dievu vietu ir aiznēmusi Coca Colas kapitālisma un popkultūras Dievība Santa Klauss. Ko darīt, ja es piederu pie vecajiem Dieviem nevis pie kristanizācijas laikmeta panteona vai popkultūras-kapitālisma Dieviem? Mana izcelsme ir stipri senāka. Kāpēc citi par cilvēka paša naudu var no viņa ticību vilkt ārā, cilvēkam dodot neko? Cieņā, Skolnieciņš Eh, jaunās kapitālisma Dievības, tās rodas modes dēļ. Es esmu Skolnieciņš, Latvju Dievu dēls. Es piederu pie vecajiem Dieviem, es neesmu modes kliedziens un modes iegriba, es esmu mūžība. Esmu Latvju Skaudības Dievs Skolnieciņš, esmu Latvju Dievu jaunā paaudze! Cieņā, Skolnieciņš Kristietība ir garīgais aids. Kristietība piekopj medusrauša un rīkstes taktiku jeb apbalvošanas un iebaidīšanas taktiku. Tā cilvēku padara par vergu, tā nonivilē cilvēku kā pasaules centu. Kristietība caur jēdzienu "grēks" pazemo cilvēku. Pasaule nav duāla. Duālisms nav dabā. Es baznīcu nīstu, jo kristietība kā visas abramiskās reliģijas ir absurda. Tā mēģina parazitēt uz sabiedrības rēķina un kultivē mākslīgo morāli. Latviešus kristietība garīgi kastrēja. Esmu Baltu Dievu dēls, man ir pretīgi lasīt par kristietības uzvaru šeit! #ateisms #BaltuDievi Reformācija neko labu nenesa, jo zemnieks kā vergs bija tā arī palika vācu mācītāju jūgā. Krustnešu pēcnācēji (jezuītu ordenis no katoļu puses un citi no protestantu puses) tikai pēc 300 gadu okupācijas sāka skaidrot savu ideoloģisko mācību. Šeit baznīca uzrīkoja tumšos laikus... #BaznīcaMelo #BaznīcaNoziedzinieki #BaznīcaKrāpnieki #BaznīcaZagļi #BaznīcaDivkoši

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl