Situācija Rīgas bērnudārzos ir kritiska. Norāda uz iespējamiem likumpārkāpumiem

Rīgas domes mājaslapā šobrīd publicētas 77 vakances pirmsskolas izglītības skolotājiem. Daļa no tiem attiecas uz Pierīgas pašvaldībām, taču viskritiskākais pedagogu trūkums bērnudārzos ir tieši galvaspilsētā.

Atpakaļ uz rakstu

34 komentāri

 • Evita

  Evita

  Pirmsskolas pedagogus saprotu, jau biju rēķinājusies ar to, ka agri vai vēlu šāda situācija pienāks. Drīz arī medicīnā būs tas pats
 • Liene

  Liene

  Uz rokām ap 485€, kā var izdzīvot ar tādu algu? Visi tikai brīnās-jauna paaudze neaizvieto vecāku. Bet vecākai paaudzei lielākoties ir jau savs dzīvoklis, par kuru nav jāmaksā īre, un arī savi bērni jau izauguši sen. Šogad aizgāju no bērnudārza, jo atradu labāko vietu. Vecāki par 3,5 gadiem pat "Paldies" nesaka. Jautājums-kapēc man tad tur jāstrādā? Strādājiet paši!
 • Inga

  Inga

  Neviens nesaka, ka 80% no visiem skolotājiem strāda 0.8 slodzi, jo nav skolotājus kurš ietu uz paris stundām dienā.. un tas ir pārdomāts gājiens no valsts puses.. vienkārši FUI!
 • N
 • Sašutusi

  Sašutusi

  Par auklēm. Tas,ka cilvēks no ielas atnāk un piesakās par aukli jau nenozīmē,ka viņai var atstāt bērnus. Bet atstāj. Un visur. Tās pilotgrupas taču ir risks nevis risinājums. Kāpēc šīs sievietes neviens nesūta uz kādiem kursiem? Dienā apkopēja, vakarā gandrīz pedagogs. Ministrija piever acis un priecājas. Super risinājums problēmai.
 • arī skolotāja

  arī skolotāja

  Tā ir,darbs pirmsskolā ir nenovērtēts un nenormāli grūts. 24 bērni, uzvedības problēmas, konflikti bērnu starpā, vecāku sūdzības,vadības komandējošais stils, augošie papīru kalni, darbs vienai bez auklītes vai bez otras kolēģes, aizvietošana kuru tu nevēlies,ārpusdarbalaika neapmaksāts darbs ,piem. materiālu gatavošana, mēģinājumi - utt.,ar to saskaras pilnīgi visas pirmsskolas skolotājas,bet ne visas var to izturēt. Kāpēc tā jāmokās,ja var atrast darbu vismaz par tādu pašu algu un bez stresa.
 • Skolotāja

  Skolotāja

  Es, bijušā LU studente, absolvējusi PPF ar 2.līmeņa prof.augst. izgl. un maģ.grādu izglītības vadībā. Esmu nostrādājusi skolā 3 gadi, un jau 10 gadus strādāju citā nozarē, jo.. Skolotājs mūsdienās pārvēršas par skolēnu apkalpošanas personālu par niecīgu naudu. Darba un prasību ir pārāk daudz, bet atalgojums nav samērīgs. Nekad vairs negribētu atgriezties sistēmā, kur par Skolotājiem ņirgājas un pazemo valsts
 • Vv

  Vv

  Es strādāju pirmsskolā kādu pusgadu, pa šo laiku nomainīju trīs darba vietas līdz pēdējā vietā tiku pie sākumskolas skolotājas darba. Tur arī paliku, jo tas murgs, kas valda pirmsskolās, ir neizturams. Atalgojums nav adekvāts un sabiedrības attieksme liek stipri vien piedomāt pie tā, vai gribu šo darbu darīt tikai kā misiju, jo man patīk, vai arī gribu tomēr arī izbaudīt savu dzīvi, neskaitot kapeikas un nepārtraukti necīnoties ar necieņu, nesapratni, vienaldzību no vecākiem, vadības, bērniem un iestādēm. Ceru, ka situācija Latvijā ies vēl uz leju, līdz cilvēki būs spiesti padarīt apstākļus pieņemamākus, lai jaunie pedagogi gribētu strādāt pirmsskolās. Kad nebūs neviena, kas bērnus pieskata, vecāki lūgsies, lai kāds to darītu, un beigs kritizēt tos, kas šo grūto darbu ir uzņēmušies. Mazākas grupas, atbalsts no vadības, vecākiem un iestādēm, lielāks atalgojums - tas ir minimums, kas normālam pedagoga darbam ir nepieciešams.
 • Pirmsskolas skolotāja

  Pirmsskolas skolotāja

  Uzrunāja video, ka pilotgrupās esot nelikumīgi atstāt auklītes tik ilgu laiku vienas. Bet arī parastajās grupās nav savādāk. Audzinātājas vienas ir no 7:00-8:00, 16:00-19:00. Ko darīt, ja mazajiem jāiet mazgāt dibeni? Pārējie grupā paliek vieni un tas nav droši. Gaidīt, kad atnāk kāds vecāks? Cik ilgi gaidīt to vecāku, ja bikses piekakātas un smird?
 • Ilga

  Ilga

  Vai nevajadzētu padomāt arī par pilota grupas skolotāju palīgiem kas arī veic pedagoģisko darbu pēc skolotājas došanās mājas došanās mājas, būtu vēlams arī pārskatīt atvaļinājumā laiku pedagogiem ir divi mēneši, skolotāja palīgiem tikai mēnesis. Ar lielu cieņu un sapratni.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!