Sirsnīgi! Par godu simtgadei dobelniece uzada 100 zeķu pārus, lai tos uzdāvinātu dzemdību nama mazuļiem 

12 komentāri

Par godu Latvijas simtgadei Dobeles iedzīvotāja Janīna noadījusi simts vilnas zeķītes jaundzimušajiem. Čaklā rokdarbniece vietnē www.facebook.com pamanījusi, ka Dobeles dzemdību nodaļai tās noderētu, tāpēc pirms desmit nedēļām pieņēmusi izaicinājumu brango skaitu zeķu noadīt. 

Ir priecīga, ka dāvanu var pasniegt tieši Dobeles dzemdību namam, jo tur dzimuši Janīnas deviņi mazbērni. Pirmo zeķi uzadījusi 3. septembrī. Atceras, ka prieks bijis liels, tāpēc nevienu brīdi neesot vēlējusies darbam atmest ar roku.

Neviens no simts zeķu pāriem neatkārtojas, katrs ir unikāls, un daļā no tiem parādās arī latvju zīmes. Neviens no tuviniekiem nepalīdzējis – ar darbu tikusi galā pati, bet svarīgs bijis mājinieku atbalsts.

Janīnas vīrs Jānis atbalstījis sievas ideju par dāvanu mazuļiem. Stāsta, ka gatavojis sievai brokastis, pusdienas un vakariņas, lai viņa varētu mierīgi adīt. Zeķītes tapušas Janīnas iemīļotajā atpūtas krēslā. Ieslēgusi televizoru un ar vienu aci skatījusies iemīļotās pārraides, bet ar otru cakinājusi zeķes.

Vēl Janiņa roku piešāvusi tauriņu gatavošanā. Arī daļa no tiem tapusi Latvijas noskaņās.

Ierodoties Dobeles dzemdību namā, Janīna ir priecīga, ka beidzot dāvanu var atdot. Nodaļas vecākā māsa Inta Kaupiņa ir priecīga par Janīnas čaklumu, apgalvojot, ka zeķītes patiesi noderēšot.

Janīnai pat tiek sniegta iespēja pirmās zeķītes uzdāvināt jaundzimušo vecākiem. Divas mammas jau saņēmušas zeķītes un arī atzina, ka tās noderēs.

Vidēji Dobeles dzemdību namā mēnesī pasaulē nāk četrdesmit bērniņu. Tas nozīmē, ka tieši novembrī, svētku mēnesī, lielākā daļa zeķīšu jau sildīs mazuļu pēdiņas.

Inta Kaupiņa
Dobeles dzemdību nodaļas vecākā māsa

“Vilnas zeķītes ir bēbīšu “must have”, jo termoregulācija vēl nav izteikta un kājas ļoti bieži salst. Tāpēc zeķītes ir tās, kas bērnam vajadzīgas jau no pirmajās stundām pasaulē.”

Ja starp dobelniekiem vēl ir citi čakli adītāji, dzemdību nodaļas māsa akcentē, ka noderētu arī vilnas kokoni, kuros mazuli ieliek. Vilna sildot un stimulējot mazuli, tā arī esot ļoti noderīga liela dzemdību namam.

Foto

12 komentāri