Sirsnīga dāvana jaundzimušajam – sirdspuksti kā mūzika!

0 Komentāru
Sirsnīga dāvana jaundzimušajam – sirdspuksti kā mūzika!
Foto: Ekrānuzņēmums

Kādreiz dāvanas jaundzimušajam labākajā gadījumā bija kāda liela, mīksta rotaļlieta vai jaundzimušā pūriņš, tagad – ko tik nedāvina! Pēdiņas nospiedums vai atlējums ģipsī, sirds kardiogrammas ieraksts, par zīdaiņu fotosesijām nemaz nerunājot. Amerikas Savienotajās Valstīs tagad ir parādījies vēl kāds piedāvājums!

Pediatre Bridžita Sova tik ļoti mīl savu darbu, ka paralēli tam izdomājusi, kā saglabāt pirmreizējo prieku par jaundzimušā nākšanu pasaulē un pārvērst to par īpašu dāvanu ģimenei. Izmantojot stetoskopu, ar ieraksta funkciju viņa iemūžina zīdaiņa sirdspukstus, lai vēlāk tos pārvērstu melodijā.

Foto

 

Daktere ierakstītos sirdspukstus vēlāk apstrādā īpašā programmā, klāt pievienojot ģitārspēles aranžējumu vai kādu populāru vecāku izvēlētu melodiju. Gada laikā viņa aranžējumos izmantojusi gan tradicionālās šūpuļdziesmas, gan, piemēram, Keitijas Perijas un Teilores Sviftas hitus.

Radītie skaņdarbi kalpojot arī mūzikas terapijai un radot ģimenēs kopības sajūtu. Īpaši, ja vienā darbā tiek samiksēti kopā jaundzimušā sirdspuksti ar jau esošo ģimenes locekļu kardiogrammām.

Video

0 Komentāru