Sieviešu fitnesa klubā Vecmīlgrāvī pārkāpj pulcēšanās ierobežojumus un rīko grupu treniņus

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

20 komentāri

Saņemot “Bez Tabu” skatītājas video, kurā redzams, ka valstī izsludināto pulcēšanās ierobežojumu laikā Vecmīlgrāvī joprojām notiek sporta kluba grupu nodarbības, “Bez Tabu” nolēma veikt pārbaudi.

Bez Tabu skatītāja

Logi ir aizlīmēti ar plēvi, durvis tiek aizslēgtas, lai policija, kas jau ir mēģinājusi iekļūt, nekur netiek. Foršas tās privātās sporta ballītes, bet – vai tiešām ir tik grūti mēnesi pasēdēt mājas vai pasportot vienatnē?

Anonīmās skatītājas iesūtītais video uzņemts pie ēkas Augusta Dombrovska ielā 23. Līdzās džinsu apģērbu veikalam atrodas norādītā sporta kluba ieejas durvis. Otrā stāva logi ir aizklāti, taču tik un tā telpās pamanām gaismu un arī kustību.

Kā piebilst iedzīvotāja, iekšā laišana pa sporta kluba durvīm notiekot mirkli pirms jaunas stundas sākuma. No slēpņa vērojam, kāda ir situācija pie sporta kluba ēkas.

Iestiklotās plastmasas durvis virina gan kungi, gan dāmas, gan arī bērni. Dažu minūšu laikā sporta kluba slieksni šķērso pat vairāk nekā desmit iespējamo klientu.

Aplūkojot internetā pieejamo informāciju, noskaidrojam, ka konkrētajā adresē atrodas fitnesa un deju studija “Endorfine”. Atverot mājaslapu, uzreiz pamanām, ka arī valstī izsludināto ierobežojumu laikā tiek veikta pieteikšanās uz vairākiem grupu treniņiem.

Plkst. 18.00 sporta klubā paredzēta Brazīlijas dibenu [Brazilian butt; angļu val.] nodarbība. Uz šo nodarbību iepriekš pieteikušās vismaz 15 dalībnieces.

Drīz vien gaitenī nodziest gaisma, bet kāda gaišmataina un sportiskā apģērbā tērpusies dāma aizslēdz durvis. Tiesa gan, ik pēc brīža iespējamā trenere atgriežas, lai ielaistu nākamo klientu porciju. Izmantojot pārsteiguma taktiku, iekštelpās izdodas iekļūt arī mums.

Atklājas, ka otrajā stāvā notiek arī kikboksa nodarbības bērniem. Tiesa gan, treneris atsakās ielaist zālē “Bez Tabu”, lai varētu pārliecināties par paša sacīto. Savukārt aiz kāpņutelpas otrām durvīm tad arī notiek meklētā Brazīlijas dibenu nodarbība. Te durvis tā arī paliek aizslēgtas. Tomēr var sadzirdēt ne tikai treneres skaļās komandas krievu valodā, bet arī pa atslēgas caurumu ieraugām, kā sporta zālē svīst prāva dāmu grupiņa.

Drīz vien no ēkas iznāk kikboksa treneris un aizslēdz ieejas durvis, iesprostojot otrajā stāvā esošos bērnus un arī dāmas. Treneris šādi vairākas reizes atgriežas un atkal aiziet, aizslēdzot durvis. Notiek arī aktīva sarunāšanās pa telefonu.

Aptuveni 10 minūtes pēc beidzamās sarunas ar cīņas sporta treneri abās zālēs otrajā stāvā nodziest gaisma. Durvis paliek aizslēgtas. Acīmredzot paši sporta zāles dalībnieki ir atraduši kādu citu izeju un aizmukuši no videokameras objektīva. Līdz ar to šoreiz pierādīt, ka te patiešām notiek grupu nodarbība, teorētiski varbūt neizdodas. Lai gan paši redzējām no slēpņa, ka ēkā iegāja vismaz 10 cilvēku, ja ne pat vairāk.

Oskars Šneiders
Veselības ministrijas pārstāvis

Pavisam noteikti no epidemioloģiskās drošības viedokļa tas nav pareizi, tas nav atbalstāmi, un tas noteikti nav arī godīgi pret tiem amata brāļiem, kas rūpīgi ievēro visus noteikumus, jo līdzīgi kā arī citos nosacījumos un gadījumos, kad tiek pārkāpti noteikumi vai tā kārtība, kas valstī ir noteikta, uzraugošā institūcija ir Valsts policija.

Likumsargi “Bez Tabu” norāda, ka policija neatbalsta šāda veida darbību un par to var sodīt.

Krista Andersone
Valsts policijas pārstāve

Taču jāuzsver, ka policijas primārais uzdevums nav sodīt, bet gan preventīvi informēt. Tā ir katra paša komersanta atbildība, ja sporta klubā tiek organizēta jebkāda šobrīd aizliegta aktivitāte. Taču, ja policijā tiek saņemta informācija par iespējamu pārkāpumu, tad policija reaģē.

Par noteikumu neievērošanu fiziskām personām draud līdz pat 2000 eiro, bet juridiskām personām – līdz pat 5000 eiro.

Veselības ministrija tomēr iesaka rūpīgi izvērtēt, vai patiešām ir nepieciešams doties un apmeklēt šādas un līdzīgas nodarbības, kurās iespējamā inficēšanās esot uzreiz būtiski lielāka.

Covid-19 ierobežošanai pagarināts aizliegums rīkot sporta nodarbības grupās gan bērniem, gan pieaugušajiem līdz 13. novembrim.

Izglītības un zinātnes ministrijas komentārs

20 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

"Jūs nopietni?!" Māmiņām ar zīdaiņiem un maziem bērniem liedz iepirkties lielveikalos

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!

Rīdzinieki pikti, jo nav apkures un sākuši pelēt pat vasarā nomainītie logi!

"Balkoni nenogāzīsies?" Olainē apšauba mājas renovācijas projektu

"Ja atkal notiks avārija, atkal taisni upē?" Tilts jau gadu bez barjerām, bīstamība uz Bauskas šosejas