Servisa darbinieks paņem klienta “mersedesu” un 5 promiļu reibumā vizinās

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

5 komentāri

Aleksejs pirms mēneša iegādājās savu pirmo automašīnu par nepilniem septiņiem tūkstošiem eiro. Jau iegādes brīdī viņš zināja, ka būs jāveic nelieli profilaktiski remontdarbi, lai arī turpmāk automašīna varētu braukt bez problēmām. Nepieciešamās detaļas joprojām stāv mašīnas bagāžniekā, jo meistars tās tā arī nenomainīja.

To, ka kaut kas nav kārtībā, Aleksejs saprata pēc divām dienām, jo serviss bijis aizslēgts un tā tuvumā nekur nav manījis savu automašīnu. Sazvanot policiju, Aleksejam norādīts, ka viņa spēkrats ar evakuatoru nogādāts policijas stāvlaukumā, jo to vadījis dzērājšoferis.

Izrādās, likumsargi pie automašīnas stūres sēdošā vīrieša izelpā konstatējuši piecas promiles alkohola. Slokas ielas iedzīvotāji, kuriem radušās aizdomas, ka spēkratu vada dzērājšoferis, ziņojuši policistiem par pagalmā esošo automašīnu, kas braukā šurpu turpu.

Kā vēlāk noskaidrojies, servisa darbinieks ar automašīnu nobraucis vairāk nekā 200 kilometrus, pamatīgi sabojājot automašīnas virsbūvi.

Aleksejs
Automašīnas īpašnieks

Priekšējais atdurstienis ir saskrāpēts. Saskrāpētas divas durvis. Dziļas rievas. Durvis nāksies labot, krāsot. Arī aizmugurējais atdurstienis ir saskrāpēts, ir arī plaisas. Lukturis saplaisājis. Ietecēs ūdens, izdegs lampiņa. Slieksnis ir saskrāpēts, daudzi skrāpējumi uz motora pārsega. Domāju, ka viņš, ātri braucot, kaut kur ir ietriecies. Par 60 km/h ātrāk pabraukt nevar.

Kaut sākotnēji Aleksejs par notikušo vērsās Valsts policijā, vēlāk viņš savu iesniegumu atsauca, Mašīnas īpašnieks to skaidro ar to, ka par notikušo jāatbild servisa vadībai, kas pieļāva automašīnas ”aizņemšanos”, nevis konkrētajam remontstrādniekam, kurš cita starpā Aleksejam ir labi zināms.

Aleksejs
Automašīnas īpašnieks

Šobrīd servisa vadība saka, ka tas nav viņu darbinieks. Esot atlaists. Neko negrib iesākt. Es zinu, ka viņš tur strādā. Šī nav pirmā mašīna, kas viņam uz turieni vesta, viss bijis labi līdz šim. Ir liecinieki, fotogrāfijas no servisa. Servisa vadītājs negrib uzņemties atbildību par notikušo.

“Bez Tabu” nepieteiktā vizītē dodas uz Alekseja norādīto servisu, tur sastopot rosāmies trīs vīrus, kuri norāda, ka servisa vadītājs nav pieejams. Žurnālisti telefonā demonstrē Alekseja mašīnas attēlus, taču atsaucību negūst. Vēlāk gan noskaidrojas, ka viens no klātesošajiem darbiniekiem, iespējams, ir arī servisa īpašnieks, kurš pēkšņi tomēr atceras Alekseja mašīnu.

Servisa darbinieks

Šeit nestrādā Leonīds. Varu iedomāties, kas tas par Leonīdu ir. Šad tad viņš mūsu personīgās mašīnas ir paskrūvējis. Cilvēks atveda atslēgas un pateica, ka atnāks pakaļ tam “mersim”. Paprasīja viņam nodot atslēgas. Kaut kur teritorijā bija nolicis “mersi”. Es vēlreiz saku, ka pie mums mašīna nav remontēta. Neuzskatu, ka nodot atslēgas ir noziegums.

Servisa īpašnieki jau pirms “Bez Tabu” ierašanās sagatavojuši video kameru ierakstus, kuros redzams, ka Aleksejs mašīnu atstāj pie servisa durvīm. Pēc nepilnām divdesmit minūtēm ierodas pieminētais Leonīds un ar spēkratu aizbrauc.

“Bez Tabu” vairākkārt cenšas sazvanīt arī minēto meistaru dzērājšoferi, taču nesekmīgi.

Aleksejs par notikušo plāno atkārtoti vērsties policijā, kā arī Valsts ieņēmumu dienestā, jo uzskata, ka servisā tiek strādāts bez darba līgumiem.
5 komentāri