”Šeit guļ “pa pliko”, seksojas!” Krūmi Rīgas centrā pārvērsti par guļamistabām

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

7 komentāri

“Bez Tabu” kopā ar dārznieku Ēriku apstaigā apstādījumus Rīgas centrā. Dārznieks divus gadus ir atbildīgs par augu labsajūtu galvaspilsētas centrā, viņš atklāj, ka gadu laikā ļoti labi iepazinis arī bezpajumtnieku iecienītākās guļvietas.

Kadiķu krūms starp operu un Latvijas Universitāti sadalīts vairākās ”guļamistabās”, kur nakts laikā iekārtojas pat pieci cilvēki. Kad bezpajumtnieki aiziet savās darīšanās, aiz viņiem paliek atkritumu kaudze – izdzertas alus skārdenes, drēbes, vecs gludeklis, lietussargs un daudz kā cita.

Vien 50 metru attālumā no ieejas Latvijas Nacionālajā operā un baletā krūmu pudurī bezpajumtnieki ierīkojuši vietu, kur nokārtot dabiskās vajadzības. Garāmejošie tūristi nemaz nenojauš par krūmos notiekošo.

Dārznieks Ēriks “Bez Tabu” filmēšanas komandu aizved arī pie krūma, kas atrodas Aspazijas bulvāra malā, aptuveni 40 metru attālumā no “Laimas” pulksteņa. Šajā vietā dārzniekiem nācies ”uzskriet virsū” arī kailiem ”saules brāļiem un māsām”.

Ēriks
Dārznieks

Šeit citreiz “pa pliko” guļ. Seksojas. Visādi. Katru rītu sakām, lai ceļas augšā, ka mums ir jāsavāc. Citur viņiem ir barveži, bet šeit tā nav. Nevar zināt, kurš ir galvenais.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis uzsver, ka galvaspilsētas saistošie noteikumi nepieļauj gulēšanu publiskās vietās.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Rīgas dārzos un parkos drīkst sauļoties, bet iet nosnausties nebūtu vēlams. Sods par to ir līdz 14 eiro, kas parāda, ka tas nav milzīgs pārkāpums.

Sadovskis aicina vērsties pie likumsargiem, ja tiek pamanīts likumpārkāpums.