Sapnis paveikt neiespējamo jeb divarpus gadi vienatnē uz riteņa!

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

3 komentāri

Marika Latsone ir īpaša, jo viņai pa spēkam ir arī neiespējamais. Divarpus gadus vienatnē ceļot pa Dienvidameriku. Nule kā atgriezusies mājās pēc divarpus gadu prombūtnes atklāj, ka salūzusi pirms gada un gandrīz pārbraukusi mājās, bet sapnis par Argentīnas dienvidiem, kur ceļš beidzas bijis pārāk spēcīgs.

Marika pati to sauc par izkāpšanu no komforta zonas, sevis iepazīšana, pasaules atklāšana. Jā, tā bijusi iespējas saprast, ko var, cik spēj, kādi ir spēka limiti. MArikas izpratnē izkāpšana no komforta zonas ir uzkāpšana uz velosipēda un brauciens divarpus gadu ilgumā.

“Kopā nobraucu 840 dienas jeb gandrīz divarpus gadu. Sāku es Sanfrancisko un sapnis bija aizbraukt līdz Argentīnas dienvidiem, kur izbeidzas ceļš un to es arī izdarīju.”

Principā to var uzskatīt par pārcelšanos dzīvot uz velosipēda. Uz velosipēda bija visa Marikas iedzīve- telts, guļammaiss, virtuvīte, drēbes, instrumenti remontam.

13 valstis 18 tūkstoš kilometru, ko pieveica ceļotāja, protams, nebija viena vienīga mīšanās divarpus gadu ilgumā vai savu spēju robežu pārbaude.

 

“Tā bija baudīšana, to distanci, 18 tūkstošu kilometru var veikt ātrāk, gadā. Bet man tas bija pārvietošanās veids. Ar velosipēdu nonācu vietās, kur citi tūristi nekad nenokļūs, kur ar mašīnu nevar piebraukt…”

Marika telti sauc par savu pili un  darbistabu, bet riteni, kuram gan nav iedots vārds par savu labāko draugu. Uz velosipēda ragiem visu ceļojuma laiku bija uzsieta lentīte Latvijas karoga krāsās, tieši tāda pati rotā Marikas roku.

“Šī ir mana peruāņu draudzene, ceļa biedre lamiņa, bet šo apsēju uzdāvināja viens meksikāņu draugs”, ar lepnumu velosipēda ragu rotājumus izrāda ceļotāja.

Protams, ka no malas raugoties šķiet, ka tas ir neprāts, vienai pašai braukt pa bīstamo Dienvidameriku, bet, MArikas pieredze liecina, ja neuzprasies uz nepatikšanām tās tevi ceļā nesatiek. Arī par izmaksām runājot ceļotājā jaušams vieglums.

“Centos iztikt ar pēc iespējas minimālākajām finansēm, es strādāju, jo esmu grafikas dizainere. Varu strādāt jebkur, kur ir interneta pieslēgums un elektrība. Centos nepalikt hoteļos, pati gatavoju ēst . Par konkrētiem tēriņiem runājot, tie varētu būt ap  300 eiro mēnesī.” atklāj ceļotāja.

Neticami, bet divuarpus gadu laikā velosipēds kam nobraukti divi riepu komplekti, ne reizes Mariku nav pievīlis.

“Pāris reizes nomainīju ķēdi, kaseti, riepas, protams, salāpīju daudz caurumu , smaidot stāsta jaunā sieviete ar neslēptu lepnumu par vienkāršo riteni, kurš izturējis gan Mariku, gan viņas iedzīvi, gan bezceļus, kalnus un tuksnešus.

Ik pa brīdim Marikai pievienojies  kāds, ceļā iepazīts veloceļotājs, bet pusceļā riteņbraucēja gandrīz metusi plinti krūmos.

“Gandrīz atbraucu mājās, kad biju Limā, Peru, tas bija pirms gada aptuveni. Bet tad es domāju  ja es neaizbraukšu līdz galam, tad es to nožēlošu… bija tādas ilgas pēc mājām, ģimenes, draugiem, rupjmaizes un biezpiena… ” krīzi ceļojuma laikā atceras ceļotāja.

Marikai ļoti gribējās saniegt sapni, un redzēt, kā tur ir, tais pašos dienvidos, kur tālāk nekā lāga vairs nav.  Un sapņa piepildīšana bija tas, kas  turpināja dzīt uz priekšu.

Un tas bijis to vērts, jo tur…galā bijis ļoti skaisti- kalni, ledāji, tirkīzzilas upes.

“Tur es sapratu viss, ceļš beidzas, tālāk vairs nav nekā, tagad vari vienīgi peldēt uz Antarktīdu”, punktu ceļojumam pieliek Marika.

Mēnesi kopš Marika atgriezusies mājās, viņa joprojām nespēj noticēt tam, ko izdarījusi. Pēc divarpus gadu prombūtnes priecājas, ka ik rītu var pamosties savā gultā, ka nav jākaļ plāni, kurp tālāk doties, bet nez kādēļ ir sajūta, ka tas nav uz ilgu laiku.

“Gribas jau braukt tālāk kaut kur, bet mājās ir ļoti labi, tur ir labi bet mājās ir vēl labāk.”

Foto

3 komentāri