Ēriks Palkavnieks

Autors: Ēriks Palkavnieks

Komentāri

Klāt 1. aprīlis – vispasaules joku diena, tādēļ arī Bez tabu lieliem soļiem metas iekšā citu izjokošanā. Gan pirms, gan pēc pirmā aprīļa Bez tabu piedāvā rubriku ”Izjoko savējo”, kur visiem ir iespēja kopā ar mums izjokot kādu, kurš to jau sen ir pelnījis.

Laila ir grāmatvede Babītes novada domē. Kopā ar citām kolēģēm viņas skaita un pārskaita visu, ko novadā var saskaitīt. Viena no kolēģēm, kura strādā pie galda tieši pretim Lailai ir Evita. Kā jau grāmatvedēm, galvenais darba instruments viņām ir dators. Vislabāk, ja tas ir strādājošs dators, ar attiecīgu klaviatūru un precīzu peli. Gan Lailai, gan Evitai līdz šim datori tādi arī bija, taču tad Lailas uzdevumā ieradās Bez tabu komanda.

Mūsu nolūks ir padarīt Evitas datoru nelietojamu – vismaz uz nelielu brīdi. Sacīts – darīts! Ar domes datorspeciālista akceptu un palīdzību datora darbvirsmu nofotografējam un uzliekam, kā ekrāna fona bildi – tas nozīmē, ka visas ikonas ir redzamas, taču tās uz klikšķiem nereaģē.

Peles labā un kreisā taustiņa funkcijas samainām vietām un ar īpašas datorprogrammas palīdzību klaviatūras taustiņi arī tiek samainīti vietām. Visas šīs darbības noved pie tā, ka nav skaidrs, kas ar datoru notiek, ja nezina, kas ir noticis. Uzstādām kameras, ērti iekārtojamies blakus kabinetā un gaidām, kad ieradīsies datora saimniece Evita. Kāda ir viņas reakcija uz it kā nestrādājošo datoru, skaties video!

Foto

Lasi vēl