Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

Komentāri

Līdz šim dažādos pētījumos aplūkoti vien autovadītāji, taču lielu lomu spēlē arī blakussēdētāji. Ceļu policisti novērojuši, ka nereti autoavārijas radušās tieši blakussēdētāja vainas dēļ.

Latvijas autovadītāju blakussēdētājus var iedalīt četros tipos – rūpīgajā, zinošajā, pļāpīgajā un klusajā – noskaidrots Drošas braukšanas skolas (DBS), apdrošināšanas sabiedrības ERGO un SEB līzings kopīgi veiktajā projektā ”Blakussēdētāja portrets”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rūpīgais blakussēdētājs

7 no 10 gadījumiem šoferim līdzās apsēdīsies rūpīgais blakussēdētājs. Viņam rūp autovadītāja komforts brauciena laikā, tāpēc šoferītis, visticamāk, tiks padzirdīts, paēdināts un uzklausīts. Tas lieliski noder, kad jāmēro gari ceļa gabali, bet rūpīgais pasažieris var kļūt arī traucējošs.

Zinošais blakussēdētājs

50% no blakussēdētājiem var dēvēt par zinošajiem padomdevējiem. Viņi aktīvi sekos līdzi brauciena gaitai un labprāt sniegs savas rekomendācijas. Vairāk nekā puse aptaujāto autovadītāju norādījuši, ka zinošie blakussēdētāji ir vistraucējošākie.  Ir labi, ja aizrāda par ātruma pārsniegšanu, bet kaitinoši, ka cenšas mācīt vadīt automašīnu.

Klusais blakussēdētājs

Autovadītāji par tīkamāko atzinuši klusējošo blakussēdētāju. Šie cilvēki uz pārējo fona izceļas ar to, ka laiku automašīnā izmantos iekavēto pienākumu veikšanai, grāmatu lasīšanai, miegam vai arī apkārtējās ainavas vērošanai. Tomēr garos maršrutos šāds blakussēdētājs nepalīdz autovadītājam, ja viņam nāk miegs.

Pļāpīgais blakussēdētājs

Visretāk sastopami pļāpīgie blakussēdētāji – tie apņēmīgi iekārtojas sēdvietā līdzās šoferim. Pļāpīgie blakussēdētāji gādās par mūziku brauciena laikā, šofera iesaisti dažādās spēlēs un, protams, neapturamiem runas plūdiem. Protams, viņi palīdz šoferim neiemigt, bet tajā pašā laikā novērš uzmanību no braukšanas, īpaši, ja tiek spēlētas kādas spēles.

Foto

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl