“Runājot par Koknesi, pat skudriņas skrien!” Ādas apstrādes meistares Ineses Kāpiņas veiksmes stāsts

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

0 Komentāru

Tieši pēc gadsimtu mijas ādas apstrādes meistare Inese Kāpiņa no Ķekavas atgriežas savā dzimtajā pusē – Koknesē – un pašā Pērses upes krastā iegādājas īpašumu. Tieši šeit dzimst koknesietes veiksmes stāsts par dzīvi un darbu laukos.

Inese Kāpiņa
ādas apstrādes meistare

Jā, bija interesanti, kad es atnācu uz šejieni – uz Koknesi – un apmeklēju savu zobārsti, savu klasesbiedreni, viņa man teica: “Kāpēc tu atnāci uz šejieni – no Pierīgas uz laukiem? Kāpēc, mēs taču visi gribam tieši uz Rīgu, tur viss notiek”. Bet es biju pilnīgi pārliecināta, ka šeit ir mana vieta, ka te ir pilnīgi kaut kāda priekšnojauta vai intuīcija.

Drīz vien Inese apmāca divas vidusskolas laiku klasesbiedrenes – Intu un Ingrīdu. Un tā top Mazās Kāpas vārds un zīmols ar trim ”i” burtiem laivā. Inese arī nenobīstas no ekonomiskās krīzes 2008. gadā. Par spīti valdošajai situācijai, Pērses upes krastā koknesiete atver savu viesu namu ar darbnīcu un radošajām meistarklasēm.

Inese Kāpiņa
ādas apstrādes meistare

Tiešām, es esmu kopā realizējusi viesu namu ar amatniecības centru, kas pēc tam izrādījās par ļoti labu ideju. Tas papildina viens otru. Jo viesi nāk uz viesu namu, tad viņi redz, ka te ir darbnīca, uziet un iepērkas. Un savukārt, kad mēs organizējam šīs meistarklases, tad ļoti daudzi cilvēki – vairāki tūkstoši – iziet cauri un redz, ka te ir viesu nams. Un tas viens otru visu laiku papildināja. Un tā bija tāda ļoti veiksmīga ideja, kas tiešām man dzīvē palīdzēja.

Gadiem ritot, viesu nams gan kļūst par šauru, un Inese pirms nepilna gada nolemj izveidot jaunu suvenīru darbnīcu. Arī Koknesē.

Inese Kāpiņa
ādas apstrādes meistare

Bet viss tā interesanti sakrīt. Mēs iepriekšējo viesu namu un darbnīcu uzbūvējām un nodevām tieši tad, kad lielā krīze sākās, 2008. gada rudenī. Un kaut kā sakrīt ar to, ka mēs esam nepilnu gadu ienākuši šeit, un atkal nākamā krīze. Mums kaut kā tas katrs uzplaukums nez kāpēc sakrīt tieši ar krīzēm.

Inese sevi uzskata par stipru un apņēmīgu sievieti. Savulaik koknesietei citi amata meistari regulāri piekodināja, ka darbs ar ādām nav domāts dāmu rokām. Tomēr Inese pierāda pretējo un darbnīcā ir gatava kalnus gāzt.

Inese Kāpiņa
ādas apstrādes meistare

Dzīvē esmu atkal un atkal pārliecinājusies, ka tie baidītāji ir visapkārt, ja tos ņem vērā, tad tu dzīvē neko nepanāksi.

Inesei ir svarīgs ģimenes atbalsts. Kamēr vecākā dēla sieva uzņēmusies rūpes par viesu namu. Darbnīcā plecu pie pleca ar savu mammu strādā gan meita, gan arī jaunākais dēls. Kārlim uzticēts tieši darbs ar jaunākajām tehnoloģijām un smalkajām iekārtām, ko izdevies iegādāties ar Eiropas Savienības fondu atbalstu.

Tieši beidzamie Koknesē nodzīvotie 20 gadi Inesi ir patiesi pārliecinājuši, ka dzīve laukos ir zaļa.

Inese Kāpiņa
ādas apstrādes meistare

Nu, redziet, redziet! Kura ir dominējošā krāsa šeit? Laukos dzīvot ir tiešām skaisti. Koknese ir mana vieta. Man liekas, ka Koknesē ir tik ļoti radoša atmosfēra, tik ļoti pozitīva enerģētika. Tā ir mana vieta viennozīmīgi. Man runājot, pat skudriņas skrien.

0 Komentāru

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

Covid-19 sertifikātu viltošanas rūpals: tur aizdomās Lielvārdes ģimenes ārsti, Ogres slimnīcas darbinieki sagādājuši klientus

"Lokdauna" laikā CSDD turpina apkalpot sarkanajā zonā; aicina nedrūzmēties

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

Kategoriski atsaka kompensāciju autovadītājam, kura mašīnai uzkrita koks

Tikai katrs trešais Saeimas deputāta palīgs var uzrādīt Covid-19 sertifikātu

"Stipras sāpes, liela problēma. Un neviens...!" Liepājniecei atsaka visi uzrunātie zobārsti

Blogeris Pipars aicina ziedot piecgadīgās Betijas rehabilitācijai, iegādājoties viņa maiznīcā picu!