Rūjienā nepilngadīgs jaunietis desmit dienu laikā trīs reizes ielaužas veikalā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

7 komentāri

Visas laupīšanas notikušas nakts aizsegā un veikalā iekļūts, izsitot ieejas durvīm rūti. No veikala nozagti gan alkoholiski dzērieni, gan tabakas izstrādājumi. Tāpat iespējamais garnadzis nolēmis līdzi paņemt arī piparkūkas.

Laupītājus nav spējis apturēt pat virs veikala ieejas durvīm uzliktais pīlādža zariņš. Uzrunāto iedzīvotāju versijas par laupīšanu skaitu un biežumu atšķiras. Pārdevēja atklāj, ka vietējā laikrakstā par notikušo nekas pat neesot lasāms. Viņa gan nevēlas par notikušo stāstīt un aicina sazināties ar veikala vadītāju, kura arī komentārus atsaka, aicinot vērsties pie likumsargiem.

Vietējie iedzīvotāji par notikušo ir informēti, taču īpašu uztraukumu neizrāda, kā arī piesardzību, piemēram, pārbaudot, vai mitekļa durvis ir aizslēgtas, neievēro.

Didzis
Vietējais iedzīvotājs

Pirmā laupīšana notikusi naktī uz 20. decembri. Nākamo reizi zagļi veikalā atgriezušies jau pēc piecām dienām. Ar to gan viņiem nebija gana, tādēļ vēl pēc piecām dienām viņi atkal, nu jau trešo reizi, atgriezušies tajā pašā veikalā.

Kā atklāj Valsts policijas Valmieras iecirkņa priekšnieks Andris Šteimaks, jau nākamajā dienā pēc pirmās veikala aplaupīšanas likumsargiem izdevies aizturēt vienu no laupītājiem. Tas izrādījies kāds nepilngadīgs rūjienietis. Kaut iepriekš viņš nav sodīts, likumsargu redzeslokā viņš nonācis arī pirms šīs epizodes.

Iespējamajam zaglim netika piemērots drošības līdzeklis, kas būtu saistīts ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, kas zaglim ļāva notikuma vietā atgriezties jau pēc piecām dienām un pārkāpumu izdarīt atkārtoti. Šoreiz gan likumsargi ieguva pierādījumus, kas apliecina, ka nepilngadīgā persona darbojusies grupā. Tikai trešajā reizē, pateicoties veikala apsargam, izdevies aizturēt arī otru iesaistīto personu, kas iepriekš no policijas veiksmīgi izvairījās.

Andris Šteimaks
Valsts policijas Valmieras iecirkņa priekšnieks

Šis bija tāds veiksmes stāsts, kad principā no neliela video fragmenta mums izdevās vainīgo personu noskaidrot. Visdrīzāk izmeklēšanas laikā tas arī apstiprināsies, ka tie arī būs zādzības izdarītāji. Šobrīd pilngadīgai personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Pilngadīgā persona iepriekš ir sodīta, turpretī nepilngadīgajai personai šī, visticamāk, būs pirmā reize. Kā atklāj likumsargs, nepilngadīgā persona arī iepriekš nonākusi policijas redzeslokā par citiem pārkāpumiem.

7 komentāri