”Rīgas satiksme” jau otro gadu rīdziniekiem sola īpašu aplikāciju. Izmaksas neatklāj

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

2 komentāri

Publiskajā vidē jau kopš 2018. gada sākuma virmo ”Rīgas satiksmes” paustā ziņa, ka tiks radīta iespēja e-talonu papildināt, izmantojot mobilos tālruņus. Vēl 2019. gada sākumā radio raidījuma tiešraidē ”Rīgas satiksmes” pārstāvji lepojās, ka rit pēdējie darbi pie aplikācijas. Kaut pagājis jau gads, no solītā risinājuma nav ne miņas.

Pašvaldības uzņēmumā ”Rīgas satiksme” “Bez Tabu” neatklāj aplikācijas izstrādes izmaksas, norādot, ka darbs uzticēts uzņēmuma SIA ”Rīgas karte”, kas daļēji pieder ”Rīgas satiksmei”. Arī uzņēmuma ”Rīgas karte” valdes locekle Diāna Šmite neatklāj risinājuma izstrādes izmaksu apmērus, aizbildinoties, ka uzņēmuma daļas pieder franču uzņēmumam. Savstarpēji noslēgtais līgums liedzot šādu informāciju atklāt.

Šoreiz ”Rīgas satiksmes” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane atsakās prognozēt, kad beidzot e-talonu varēs papildināt ar viedtālruņu palīdzību.

Baiba Bartaševiča–Feldmane
”Rīgas satiksme” pārstāve

Mēs steidzinām un mēģinām, lai tas viss notiktu pēc iespējas ātrāk. Arī sākotnēji bija plānots, ka aplikācija varētu būt  pagājušā gada sākumā. Diemžēl ne visas lietas notiek tik ātri, cik gribētos. Testēšanas laikā tika atklātas diezgan būtiskas nepilnības, kas varētu traucēt norēķina iespējas.

”Rīgas karte” valdes locekle Diāna Šmite atklāj, ka darbs pie aplikācijas izstrādes notiek 14 mēnešus. Visi izdevumi esot segti un papildu izmaksas nav paredzētas. Jau tuvākajā laikā izveidotais risinājums tiks nodots vērtēšanai ”Rīgas satiksmei”.

Diāna Šmite
”Rīgas kartes” valdes locekle

Nevaru piekrist, ka gads ir pārāk ilgs termiņš šāda risinājuma izstrādei. Pieņemu, ka par šā risinājuma izstrādi tika runāts arī iepriekš, bet faktiski līgums noslēgts 2018. gada nogalē. Šobrīd notiek dokumentācijas apkopošana un arī sagatavošana, lai nodotu ”Rīgas satiksmei”. Domāju, ka tas varētu būt divu nedēļu ietvars, kurā plānojam nodot dokumentāciju.

“Bez Tabu” aptaujātie rīdzinieki atzīst, ka viņi izmantotu iespēju e-talonu papildināt ar tālruņa starpniecību.

2 komentāri