Rīgas centrā plāno būvēt jaunu basketbola halli

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Pievienot komentāru

Topošo halli plānots būvēt māju ielokā, nostāk no garāmgājēju acīm. Turpat blakus atrodas bērnudārzs, Rīgas Centra humanitārā vidusskola, Skolēnu pils, Daugavas sporta nams, basketbola skola, kā arī lielākais rotaļlaukums galvaspilsētā.

Basketbola savienības ģenerālsekretārs Edgars Šneps norāda, ka šobrīd līdzekļu halles būvniecībai neesot, taču objektu esot vitāli svarīgi realizēt. Daugavas stadiona teritorijā vairs neesot plānots būvēt basketbola halli, tomēr sporta veida attīstībai Latvijā esot nepieciešama jauna halle.

Latvijas Basketbola savienība jau divus gadus lūgusi Rīgas domei rezervēt zemesgabalu Baronā ielā 99c. Tālāk par runāšanu abas puses gan līdz šim vēl nav tikušas.

Edgars Šneps
Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs

Rīgā nav nevienas vietas, kur vienā telpā ir trīs basketbola laukumi. Katru reizi, kad rīkojam turnīrus, jādomā, kur tie var notikt. Rīgā ir vai nu Olimpiskais centrs ar 700 vietām, vai ”Arēna Rīga” ar 10 000 skatītāju vietām.

Paredzēts, ka hallē būtu gan skrejceļš, gan dienesta viesnīca ar aptuveni 100 gultasvietām.

Šobrīd iecerētajā vietā atrodas nepabeigtas celtnes pamati. Trekno gadu sākumā bija plānots uzbūvēt četrstāvīgu ēku aptuveni 300 audzēkņiem. Tālāk par pamatiem ideja netika realizēta. Teritorija pieder Rīgas domei, kas būvi iekļāvusi graustu sarakstā.

Teritorija ir iežogota, taču dažviet redzamas vietas, kur jaunieši, visticamāk, rāpjas pāri žogam. ”Vasarās tur arī dažādas jauniešu kompānijas mēdz apmesties. Rodas iespaids, ka viens otrs tur arī nakšņo. Esam saukuši arī policiju,” atklāj blakus esošā bērnudārza vadītāja Dace Ašmane, kura amatā ir jau teju pusgadsimtu.

Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs raidījumam atklāj, ka pašvaldība zemesgabalu joprojām rezervējusi basketbolistu iecerei. Tuvākajā laikā esot plānots parakstīt līgumu, kā rezultātā zemesgabalu turpmāk apsaimniekotu basketbolistu pārstāvji. Tāpat organizācijai būtu jānodrošina, lai teritorijā nevarētu iekļūt nepiederošas personas.