Rīgas autoostā uzdarbojas grupējums, kas apvārdo pensionārus un izmāna naudu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

9 komentāri

Vitauts autoostā pamanījis kādu sievieti, kura uzrunājusi gados vecus cilvēkus. Ja sarunas sākumā pensionāram novēlēts laimīgs 2020. gads, tad sarunas noslēgumā jau no seniora tiek lūgta nauda. Kā norāda aculiecinieks, sieviete izvēlas tādus sarunas biedrus, kuri ir pensijas vecumā vai arī nespēj sevi pasargāt.

Tāpat nereti šie darboņi uzdodas par ārzemniekiem, kuri meklē veidu, kā nokļūt lidostā. Kad saņem atbildes, arī pasniedz dāvanas, par kurām pēc tam tiek lūgta samaksa.

Vienu no šīm krāpniecēm aculiecinieks iemūžināja ar savu tālruni. Attēlā redzams, ka dāmai līdzi ir liels maiss, kura saturu viņa arī cenšoties pārdot.

Vitauts
Aculiecinieks

Parādiet cilvēkiem čigānieti, kura mēģina apkrāpt vecus cilvēkus Rīgas autoostā. Uzdodas par paziņu tantiņām, vēl labu veselību, pēc tam sākas naudas izmānīšana, piedāvājot it kā pa lēto labas mantas, bet tur vecas lupatas. Šo es aizdzinu, bet viņu tur ir tik daudz kā tarakānu. Kur apsardze, ka to nepamana?

“Bez Tabu” autoostā vairākkārt viesojas ar slēpto kameru, taču skatītāja norādītās darbones nepamana. Uzrunātie autoostas darbinieki atzīst, ka manījuši šādu sieviešu uzdarbošanos.

Strādā kafejnīcā autoostā

Šeit tik daudz čigānu… tik daudz puišu šeit staigā. Piedāvā arī smaržas, ka tikai pērk. Viņas spēj pierunāt pilnas ausis. Skatās acīs un… pat negribi dot, bet iedosi naudu. Mēs vienu reizi skatījāmies, kā viņas šeit darbojas. Visu naudu spēj izvilkt. Tās ir šausmas.

Arī citi autoostā strādājošie šīs darbones esot pamanījuši un norāda, ka viņām diezgan veikli izdodas apstrādāt savus upurus un tikt pie naudas. Autoostas administrācijas darbiniece atzīst, ka nereti pa skaļruņiem pasažierus aicina uzmanīt savas personīgās mantas: ”Mēs pa skaļruņiem sakām, lai cilvēki ir uzmanīgi, lai sargā somas un makus. Bieži ir autoostā. Kā uz darbu nāk.”

”Rīgas starptautiskā autoosta” valdes priekšsēdētāja Vaira Gromule noliedz, ka autoostā būtu šāda veida problēmas. Autoosta lepojas, ka pasažieri autoostu uzskata par drošāku nekā iepriekš.

Vaira Gromule
”Rīgas starptautiskā autoosta” valdes priekšsēdētāja

Cilvēkiem ir jābūt atbildīgiem par savu uzturēšanos autoostā, ne katrs piedāvājums būtu jāpieņem. Ja pasažieri pamana ko aizdomīgu, viņiem jāvēršas pie apsargiem.

Rīgas pašvaldības policija regulāri saņem izsaukumus uz Rīgas autoostu. Likumsargu pārstāvis Toms Sadovskis raidījumam “Bez Tabu” norāda, ka uzmācīgos tirgotājus ir iespējams sodīt par tirdzniecību bez attiecīgām atļaujām: ”Ja dod preci, pretī prasa naudu, tas tik un tā būs pirkuma līgums, līdz ar to tā ir ielu tirdzniecība!”

Pamanot nelikumības, iedzīvotāji var zvanīt arī uz 110, vislabāk, ja policijas izsaucējs likumsargus sagaidītu un par notikušo sniegtu liecību.

9 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

Ārzemēs vakcinēti latvieši norāda uz iespējamu nepilnību vakcinācijas datos

Covid-19 sertifikātu viltošanas rūpals: tur aizdomās Lielvārdes ģimenes ārsti, Ogres slimnīcas darbinieki sagādājuši klientus

"Stipras sāpes, liela problēma. Un neviens...!" Liepājniecei atsaka visi uzrunātie zobārsti

"Lokdauna" laikā CSDD turpina apkalpot sarkanajā zonā; aicina nedrūzmēties

"Šoziem saslims teju visi nevakcinētie!" Būvfirmas priekšnieks veic statistikas datu analīzi

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

Trīs bērnu mamma: Dzemdēt bija vieglāk nekā slimot ar Covid!

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

Tikai katrs trešais Saeimas deputāta palīgs var uzrādīt Covid-19 sertifikātu