Rīgā uzdarbojas dzīvokļu apzadzēji. Viens rūdīts zaglis jau aizturēts

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Janvāra nogalē zagļi viesojušies daudzdzīvokļu namā Pārdaugavā, kur dienas laikā iekļuvuši kādā dzīvoklī. Zagļi bijuši tik meistarīgi, ka neviens kaimiņš nav piefiksējis durvju uzlaušanu.

Mājas iedzīvotāji par notikušo uzzinājuši no dzīvokļa iemītnieka, kuram vakarā, atnākot no darba, bijis ļoti nepatīkams pārsteigums. Kā raidījumam “Bez Tabu” atklāj dzīvokļa īpašnieks, viņam radīti vairāk nekā 1000 eiro lieli zaudējumi.

Visticamāk, ka dzīvoklī iekļūts, izsitot cilindra tipa durvju slēdzeni. Kā stāsta Valsts policijas Kriminālpolicijas pārvaldes pārstāvis Jevgeņijs Semjonovs, zagļiem šādu slēdzeņu uzlaušana aizņem pavisam īsu brīdi.

Valsts policijas darbiniekiem pagājušajā janvāra nogalē izdevies aizturēt garnadzi, kurš viesojies vairākos dzīvokļos galvaspilsētas mikrorajonā Dārzciemā.

Jevgeņijs Semjonovs
Kriminālpolicijas pārvaldes pārstāvis

Viņam kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums. Šobrīd apzinātas desmit zādzību epizodes, taču turpinām strādāt. Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, tur darbojusies viena persona, kas iepriekš jau bijusi aizturēta par šāda veida zādzībām. Viņš tika atbrīvots pagājušā gada novembra beigās, šo nepilnu divu mēnešu laikā viņš atkal paspēja ”pastrādāt”.

Pieredzes bagātais atslēdznieks Viktors Gudzs atklāj, ka garnadžiem nepieciešams īss brīdis, lai pievarētu nekvalitatīvas durvju slēdzenes. Ja tiešām vēlaties sevi pasargāt, nepieciešams apsvērt ideju iegādāties zirnekļtipa slēdzeni, taču pie tā nevajadzētu apstāties.

Viktors Gudzs
Slēdzeņu veikala vadītājs

Normāla cilindriska slēdzene maksā no 25 eiro, slēdzenes mehānisms maksā no 90 eiro. Tie kalpos 15 gadus, kuru laikā būsiet pasargāts. Bieži vien cilvēks vienkārši aiziet uz kādu veikalu un nopērk slēdzeni par 5 eiro un cer uz to labāko, taču tā tas nenotiek. Ja izdala tos 90 eiro uz 15 gadiem, tad tā summa nemaz nav tik liela.

Rīgas reģionā vidēji gadā reģistrē vairāk nekā tūkstoš zādzību no privātīpašumiem. Pērn zādzību skaits, salīdzinot ar 2018. gadu, pat nedaudz samazinājies. Salīdzinoši lielāks zādzību skaits ir rudenī un ziemā.

1 komentārs