Valmierā kļūst vairāk gan divriteņu, gan skrejriteņu un tiek uzstādītas jaunas novietnes

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

2 komentāri
Valmierā kļūst vairāk gan divriteņu, gan skrejriteņu un tiek uzstādītas jaunas novietnes

Stāstu sērijas “Latvijas Zaļais kurss” ietvaros “Bez Tabu” viesojas Valmierā un pēta, kas tiek darīts, lai dzīvotu zaļi un videi draudzīgi gan šodien, gan ilgtermiņā?

Šis ir pārmaiņu laiks, ko skārusi globālā klimata krīze un ir kritisks planētas ekonomiskais un ekoloģiskais stāvoklis, taču labā ziņa, ka gan mazākā mērogā daudzas ģimenes atrota piedurknes un sāk saimniekot videi draudzīgi, gan arī plašākā mērogā tas mainās uz labo pusi. Arī pašvaldības sāk saimniekot zaļāk, tostarp Valmierā un apkaimē.

Lai veicinātu pārvietošanos ar divriteņiem, visā pilsētā ir izbūvēti veloceliņi un velojoslas. Jūlijā tiks atklātas divas jaunas. Reaģējot uz skrejriteņu skaita pieaugumu Valmieras ielās, pilsētā uzstāda īpaši modernas un drošas novietnes ne tikai velosipēdiem, bet arī skrejriteņiem.

Pie krustojuma ar Leona Paegles ielu uz Dzelzs tilta uzstādīts digitālais veloskaitītājs. Skaitītāja fiksētā informācija liecina, ka Dzelzs tilta šķērsošana ar velosipēdu ir populāra visos gadalaikos. Vasarā katru dienu ap pustūkstoti velosipēdistu pārvietojas pa Valmieras Dzelzs tiltu, un tas ir iemīļota gājēju un velobraucēju maršrutu daļa, kuru var ērti izmantot kā trešo valmieriešiem pieejamo tiltu Gaujas šķērsošanai. Velobraucēju aktivitāte ir atkarīga no laikapstākļiem – temperatūras, vēja, nokrišņiem. Datu analīzei pieejama informācija, kāds ik dienu bijis velobraucēju un gājēju skaits virzienā uz centru un virzienā no centra, kā arī kādi šajā dienā bijuši laikapstākļi (temperatūra, nokrišņi).

SIA ”Valmieras ūdens” piederošajās bioloģiskajās notekūdeņu attīrīšanas iekārtās uzsākta saules paneļu elektrostacijas iekārtu uzstādīšana. Šādā veidā plānots iegūt aptuveni trešdaļu no ikdienā BNAI nepieciešamās elektroenerģijas – saules paneļu sistēmas dienas ražība varētu sastādīt 40 kW.

Kopš 2020. gada oktobra Valmieras ielās kursē deviņi jauni hibrīdautobusi, kas ir videi draudzīgi, un tūlīt būs arī desmitais.

Autobusi ir ne tikai videi draudzīgāki – to izmantošana nodrošina ne tikai kaitīgo izmešu un trokšņa līmeņa samazināšanos pilsētā -, bet arī moderni. Tie ir piemēroti cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un vecākiem ar bērnu ratiņiem. Jaunie hibrīdi ir aprīkoti ar modernām tehnoloģijām, tādā veidā atvieglojot šoferu darbu, vienlaikus nodrošinot drošus un komfortablus apstākļus pasažieriem.

2 komentāri