Pusnakts šova varoņi – Kozmens un Palkavnieks – apmaldās Zemgalē, domādami, ka ir Latgalē

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

Pievienot komentāru

“Bez Tabu” ekspedīcijā “Mūsu vietas, mūsu cilvēki” dodas “Pusnakts šovs septiņos ar Jāni Skuteli” pelēkie kardināli Kozmens un Palkavnieks. Abus aizsietām acīm nogādājam Zemgalē, vietā, ko sauc Bārbele. Jānokļūst viņiem Rundāles pilī.

Abi “Pusnakts šova” varoņi, braucot mašīnā aizsietām acīm, secina, ka abi aiz acu apsēja vēl arī tur acis ciet. Ēriks pats par sevi pabrīnās, kamēr Kozmenam ir skaidrs, kāpēc viņš tur acis ciet.

Kozmens
“Pusnakts šovs septiņos ar Jāni Skuteli” varonis

Man ir aizdomas, ka es salauztu skropstas, ja es atvērtu acis.

Acu apsējus abi noņem Bārbelē, kur secina, ka vietai tāds nosaukums kā “končai” un, aci nepamirkšķinot, griežas pretējā virzienā, cilpojot pie vīra, kurš ar traktoru apstrādā lauku. Pa ceļam abi nopriecājas, ka Kozmens prot latgaliski, jo domā, ka atvesti līdz Latgalei.

Kozmens
Pusnakts šova “pelēkais kardināls”

Vasals! Nu, kā Latgoļā strādājas?

Sarunā ar traktoristu abi noskaidro, ka atrodas vien 50 kilometru attālumā no Rundāles pils un ka Bārbele nepavisam nav Latgalē. Plāns gatavs, no Bārbeles jānokļūst līdz Bauskai. Un tad jau netālu būs arī Pilsrundāle. Vispirms ceļinieki izmēģina laimi pie sludinājumu dēļa, bet nesekmīgi. Tad ieiet pagastmājā, kurs sastaptā darbiniece gan nevar piedāvāties aizvest, bet vieš skaidrību, kur abi nonākuši, un izstāsta vienu no versijām, kāpēc Bārbelei tāds nosaukums.

Pagastmājas darbiniece
stāsta Bārbeles nosaukuma rašanos

Agrāk te bijuši meži un dzīvojuši barbariski cilvēki. Sākotnēji vietu sauca Barbarišķe, pēc tam tikai nosauca par Bārbeli.

Uzzinājuši vietas nosaukumu un sapratuši, ka pagastmājā neviens uz Bausku nebrauks, ceļinieki izpēta somas saturu, secina, ka kādai stundai pietiks, lai izdzīvotu, un mēģina apturēt kādu garāmbraucošu auto. Kad tas neizdodas, tad Ēriks sāk klaudzināt pie Bārbeles iedzīvotāju namdurvīm, cenšoties iekārdināt ar ceļa somas saturu.

Ēriks
ekspedīcijas dalībnieks

Varbūt līdz Bauskai varat aizvest? Mums somā visādi labumi, varam iemainīt.

Sarunājis vedēju, Ēriks lepni uzsauc Kozmenam, ka 1:0 viņa labā, jo Kozmens pa tam lāgam nesekmīgi centās apturēt kādu garāmbraucošo auto. Tiesa, šofera mamma gandrīz izjauc abu plānu, pieprasot, lai uzrāda dokumentus. Bet to abiem ceļiniekiem nav, jo spēles noteikumi paredz, ka maki un telefoni atņemti. Tomēr beigu beigās brauciens uz divdesmit kilometru attālo Bausku sākas.

Veiksmīgi nokļuvuši Bauskā, abi kājām iziet tai cauri un uzsāk mašīnu apturēšanu, kas atkal nesanāk. Tāpēc Ēriks vēlreiz cenšas pārbaudīt savu veiksmi mašīnas sarunāšanā. Un izdodas.

Ēriks
ekspedīcijas dalībnieks

Kozmen, 2:0 manā labā, mēs braucam uz Rundāli!

Nokļuvuši Rundālē, abi priecīgi dodas uz pils pusi, kur “Bez Tabu” viņus jau gaida. Ceļā pavadījuši vien pāris stundu, abi priecīgi, ka Latvija ir feina un cilvēki gana atsaucīgi.