“Protokols izrakstīts nepamatoti!” Makšķernieks par copi Juglas kanāla malā saņem sodu

0 Komentāru

Pavasara pirmie vēstneši ir ne tikai gājputni, bet arī makšķernieki, kuri sarodas upju un ezeru krastos. Martā un aprīlī gan ir vietas, kur makšķeri labāk ārā nevilkt – pretējā gadījumā var sarūpēt sev pamatīgas ziepes.

Priecājoties par savu hobiju un baudot jauko laiku, makšķernieks Juglas pusē nevis noķer zivi, bet gan saņem pārkāpuma protokolu no Rīgas pašvaldības policijas.

“Makšķerēju Juglas upē. Pie manis atbrauca policija un sacīja, ka pārkāpju noteikumus, jo makšķerēju vietā, uz kuru attiecas liegums,” atminas Armands.

Kārtības sargi Armandam arī parāda karti ar atzīmētām trim ūdenstilpnēm Rīgas reģionā, uz kurām tad attiecas šis lieguma statuss. Makšķernieks ar vairāku gadu stāžu gan ir ļoti pārliecināts, ka protokols izrakstīts nepamatoti.

Pirms makšķerēšanas izlasījis likumus un noteikumus, meklējis informāciju plašsaziņas līdzekļos, taču nekur neatrada kādu vārdu, kur konkrētā vieta tiktu definēta kā liegums.

Armands protokola noformēšanas laikā piefiksē atrašanās vietas koordinātas un nosūta “Bez Tabu”. Nokļūstot konkrētajā vietā, makšķerniekus gan nesastopam, taču krastā saspraustie koka žuburi un uz soliņa atstātā kastīte ar dzīviem tārpiem liecina, ka šeit tomēr kāds nāk makšķerēt.

Izrādās, Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka no 1. marta līdz 30. aprīlim (ieskaitot) ir liegums makšķerēt caurtecēs un kanālos, kas savā starpā savieno ezerus. Armanda pārkāpums esot fiksēts vietā, kas savieno Baltezeru un Ķīšezeru. To apstiprina arī Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis.

Aplūkojot konkrēto vietu dažādās kartēs, ūdenstilpnes definējums gan atšķiras, proti, vienuviet tā tiek dēvēta par Juglas upi, bet citur – par Juglas kanālu. Tas samulsina arī Armandu, kurš pēc protokola saņemšanas vēršas Zemkopības ministrijā. Tur saņemta atbilde, ka šobrīd tiek risināts jautājums par teritorijām, uz kurām attiecas liegums. “Ja tas tiek risināts, tad – kāpēc tiek piemēroti sodi,” sašutis ir Armands.

ZM Zivsaimniecības departaments

Zemkopības ministrija gatavo konkrētu kanālu un caurteču sarakstu, kurās pavasarī būtu nosakāms makšķerēšanas liegumus. Ar to tad tiktu atcelts vispārējs aizliegums, kas šobrīd darbojas visos kanālos un caurtecēs, līdz ar to tiks mazinātas arī interpretācijas iespējas.

Valsts vides dienests norāda, ka informāciju par liegumiem iespējams uzzināt ne tikai normatīvajos aktos, bet arī internetā – makskeresanaskarte.lv. Dienesta pārstāve arī piebilst, ka pašreiz top arī mobilā lietotne “Mana cope”, kurā tiks norādīti gan liegumu veidi, gan arī to darbības periods.

Sods par makšķerēšanu lieguma laikā ir no brīdinājuma līdz 350 eiro. Valsts vides dienests gan uzsver, ka galvenais ir nevis sodīt, bet gan panākt, ka makšķernieki tomēr ievēro šos te noteikumus. Tikmēr Armands ir gatavs pastāvēt uz savu un apstrīdēt saņemto sodu.

Jāpiebilst, ka – gan ministrija, gan arī Vides dienests uzskata, ka viss nav līdz galam sakārtots. Tikmēr makšķerniekiem jāņem vērā esošie noteikumi. Vides dienests gan izskata katru protokolu atsevišķi, un, iespējams, Armandam izdosies tikt sveikā ar brīdinājumu.

0 Komentāru