Priekšroka prezidenta kundzei: Arnis Krauze pie sava tautastērpa ticis vien tad, kad Ivetai Vējonei uzausti brunči

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

1 komentārs

TV3 Ziņu moderators Arnis Krauze iepriekš nekad nebija vilcis mugurā tautastērpu, līdz uzšūdināja pats savējo.

Doma par savu tautastērpu bijusi jau sen, taču allaž to atlicis, bet, tuvojoties Latvijas simtgadei, sarosījies, pateicoties paziņas uzstājībai, kura mudinājusi Arni doties uz Cēsīm pie meistares Dagnijas Kupčes. Tā arī izdarījis.

Viņa noņēmusi mērus, bet nevarējusi sākt aust Arņa tērpu. Krauzem nācies gaidīt rindā, līdz tiks noausti Valsts prezidenta kundzes Ivetas Vējones brunči, kas tobrīd atradās uz stellēm, vien tad tika sākts darināt viņa tautastērpu.

Zinājis, ka vēlas Piebalgas puses tērpu, jo Arnim tur ir lauki, kur bieži mēdz uzturēties.

Tāds ir arī Valsts prezidentam Raimondam Vējonim.  Piebalgas tautastērps izceļas ar garo mēteli, kas naudas izteiksmē bijis visdārgākais un tapis visilgāk.

Pogas tika īpaši kaltas. Arī cepure augsta un iznesīga. Pats ir bez dažiem centimetriem divus metrus garš, tāpēc pagarināt augumu uz cepures rēķina nav nepieciešams. Palūdzis garo cepuri saīsināt. Dagnija piekritusi. Krauzem bija vairākas reizes jādodas uz Cēsīm, lai piemērītu kreklu, bikses un vesti.

Pie apavu meistara tapuši smalki ādas zābaki. Beidzot vieni der kā uzlieti, jo 47. vai 48. izmēra apavus ir grūti atrast.

Pirkums nav lēts prieks, bet nav jau vienam gadam. Arnis par savu štāti atdevis vairākus simtus eiro, bet četrciparu skaitlis nesanācis.

Tērpu vilkšot mugurā jau pavisam drīz televīzijas darbā, vadot TV3 Dziesmu svētku dienasgrāmatu, arī skatītāju rindās būs jaunajā štātē un, protams, valsts simtgades pasākumos.

Foto

1 komentārs