Policijas priekšnieks ar dienesta auto brauc talkot uz savu īpašumu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

85 komentāri

Īpašums atrodas Kocēnu novada Dikļu pagastā. Ierašanās brīdī īpašumā redzams vien rejošs suns. Ēka ir nolaistā stāvoklī, taču apkārt esošā teritorija ir sakopta, arī malkas krājumi ziemai sagatavoti.

Aculiecinieka uzņemtajos attēlos redzama Kocēnu novada pašvaldības policijas trafarētā automašīna, kurai pievienota piekabe. Tajā redzama kāda liela izmēra iekārta. Policists ar šo piekabi devās uz savu īpašumu, kur esot strādājis ilgāk nekā stundu.

“Bez Tabu” novēro, ka teritorijā ir apcirpti krūmi, kā arī pie kokiem nav redzama neviena nokritusi lapa. Iespējams, ka tieši šos darbus ar dienesta automašīnu bija ieradies paveikt vietējais policists.

Likumsarga viesošanos īpašumā pamanījis vietējais iedzīvotājs Kaspars, kurš nespēj pieņemt šādus nelietderīgus pašvaldības resursu tēriņus.

Kaspars
Acīgs Dikļu pagasta iedzīvotājs

Viņam piekabē bija kaut kāda iekārta. Darba laikā viņš mierīgi braukā pa savu īpašumu, savāc lapas. Tā nav pirmā reize. Ir vairākas reizes redzēts, ka viņš ar dienesta automašīnu brauc uz pļavas. Iepriekš nepaspēju nofotografēt. Tas arī bija darba laikā.

Pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Olmanis par notikušo uzzina no “Bez Tabu” un sazinās ar policijas priekšnieku, aicinot viņu pievienoties sarunai. ”Man ir pilna pārliecība, ka tas noteikti ir pārpratums, bet, ņemot vērā viņa aktivitātes, viņam daudz draugu nebūs,” raidījumam norāda priekšsēdētājs Olmanis.

Pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Kaibe uzsver, ka ar domes lēmumu automašīna drīkst atrasties pie viņa. Viņam darba laiks nav normēts, tādēļ pats izplānojot, kad un cik ilgi ņemt pārtraukumu. Šajā reizē viņš esot piekritis kādai personai ļaut izmēģināt iekārtas darbību viņa īrētajā īpašumā.

Jānis Kaibe
Kocēnu pašvaldības policijas priekšnieks

Tās ir manas intereses, ko es tajā adresē daru. Šajā gadījumā tika sasmalcinātas lapas. Persona man uzdeva jautājumu, vai drīkst to iekārtu notestēt manā īpašumā. Es, protams, teicu, ka – jā. Tā iekārta ir trešās personas īpašums, tās saistības, kas ar to cilvēku bija, neuzņemos es. Es palīdzēju šo iekārtu nogādāt uz novada pagastiem, jo šai automašīnai ir āķis.

Likumsargs esot gatavs saņemt sodu, ja darba devējs uzskatīs, ka bijis pārkāpums. Tajā pašā laikā Kaibe uzsver, ka šī varētu būt atriebība par viņa profesionālajām darba gaitām.