Pieczvaigžņu viesnīcā pārkāpj noteikumus un ļauj apmeklēt baseinu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

26 komentāri

Raidījuma “Bez Tabu” komanda ar slēpto kameru pārliecinājusies par notiekošo pieczvaigžņu viesnīcas ”Baltic Beach hotel&SPA” kompleksā Jūrmalā. Ar viesnīcā konstatēto iepazīstināta gan Valsts policija, gan Veselības inspekcija.

Šobrīd spēkā esošie noteikumi neļauj darboties ne pirtīm, ne peldbaseiniem. Lielākie baseini galvaspilsētā savas durvis apmeklētājiem ir slēguši. Kā norāda raidījuma “Bez Tabu” skatītāji, citādāka aina paveras pieczvaigžņu viesnīcā ”Baltic Beach hotel&SPA”, kur joprojām ikviens interesents varot apmeklēt peldbaseinu.

Edgars
Apmeklēja ”Baltic Beach hotel&SPA”

Esmu pastāvīgs klients viesnīcā “Baltic Beach Hotel&Spa”. Man šeit patīk braukt ar ģimeni atpūsties. Fantastiska vieta! Uzzināju, ka Covid-19 laikā tur var apmeklēt visas relaksācijas zonas, kur ir pirtis un baseini. Šim es neticēju, zvanīju, lai veiktu rezervāciju. Varot apmeklēt medicīniskās procedūras, lielo baseinu un pirtis, kā arī treniņus sporta zālē. Taču tur ir vēl divas relaksācijas zonas 1. stāvā, kuras it kā ir norobežotas un uzskatāmi ir ciet. Zvanot mani rezervēja vēlamajā laikā. Aizbraucu un redzēju, kā tur klienti tiek uzņemti, kā iepriekš. Vienmēr ir paticis tur braukt, bet šajā laikā tas nav pieņemami. Vai tā mēs ierobežojam Covid-19 izplatību? Slepus pieņemot klientus.

SPA centra reģistratūrā “Bez Tabu” tiek lūgts nosaukt nosūtījuma numuru. Nosūtījuma neesamība nav traucēklis, lai to saņemtu, esot jādodas uz blakus esošu kabinetu, kur apmeklētājus pieņem medicīnas māsa Jeļena.

SARUNA AR MEDICĪNAS MĀSU

Māsiņa: Pilni gadi?

Bez Tabu: 31.

Māsiņa: Ko varam uzrakstīt kā diagnozi? Kādas ir problēmas pa dzīvi? Jūs epidēmijas laikā ejat uz baseinu, ko darāt tieši rehabilitācijas nolūkā. Tātad ir kaut kas, kas ļauj jums iet.

Bez Tabu: Muguras problēmas.

Māsiņa: Kādas ir?

Bez Tabu: Grūti gulēt, sēdēt. Sastiepums.

Māsiņa: Ko ierakstīsim Jums? Kas pa dzīvi ir bijis, ko var uzrakstīt?

Bez Tabu: Pa dzīvi, pa dzīvi… Savilkta plecu zona. Derēs?

Māsiņa: Jā, muskuļu savilkums. Arī reizi nedēļā?

Vēl simboliski tiek pārbaudīts vienas pēdas stāvoklis, un tad jau šādi aizpildīta pacienta karte ir ieejas biļete baseinā. Ar diagnozēm ”muguras sastiepums” un ”muskuļu savilkums” plaši tiek vērtas kompleksa peldbaseina durvis. Reizē ar “Bez Tabu” peldbaseinā atrodas aptuveni 15 apmeklētāju.

Vēlāk uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Iluta Kalniņa demonstrē atbildes no Veselības inspekcijas, kurās norādīts, ka ārstniecības iestādes drīkst turpināt savu darbu. Taču šeit uzmanība jāpievērš faktam, ka ir jābūt ārsta nosūtījumam, lai apmeklētu peldbaseinu ārkārtējās situācijas laikā. Atgādinām, ka SPA zonā strādā medicīnas māsa, kura nav tiesīga dot tā saucamos nosūtījumus.

Iluta Kalniņa
”Baltic Beach hotel&SPA” valdes priekšsēdētāja

Mums ir ne tikai viesnīcas pakalpojumi, bet arī ”BBH Investments” ir reģistrēta kā ārstniecības iestāde. Tas ir jau no pašiem pirmsākumiem. Pārskatījām jautājumu, kādus pakalpojumus drīkstam sniegt. Ārstniecības pakalpojumu sniegšana ir atļauta, nav atļauti skaistumkopšanas pakalpojumi. Ja klientam nav ģimenes ārsta izziņas, to var saņemt arī pie mūsu viesnīcā strādājošā ārsta-rehabilitologa vai fizioterapeita. Šajā gadījumā ar jums tikās ārstniecības persona. Viņas pārbaudīto pēc tam akceptē, kad viņa… Viņa jūs neizmeklēja, nenoteica diagnozi. Diagnozi noteicāt Jūs pats. Jūs teicāt, ka ir muguras stīvums, tas ir pamats, lai nosūtītu uz baseina hidroterapiju.

Veselības ministrijā norāda, ka šajā gadījumā, iespējams, esot runa par ”ļaunprātīgu situācijas apiešanu”. Par notikušo jāinformē gan Veselības inspekcija, gan Valsts policija.

Veselības inspekcijas divi inspektori uzdevušies par klientiem un apmeklējuši norādīto kompleksu, taču “Bez Tabu” minētos pārkāpumus māsiņas kabinetā nekonstatēja. Vēlāk gan, pārbaudot dokumentāciju, atklājušās nepilnības, kas uzņēmējam jānovērš.

Viktorija Zefīrova-Tačinska
Veselības inspekcijas Ārstniecības iestāžu kontroles nodaļas vadītāja

Pārbaudot dokumentāciju ārstes kabinetā, izrādījās, ka ārste diemžēl nepienācīgi aizpildīja medicīnisko dokumentāciju, tajā ir nopietni trūkumi, Ieraksti ir, bet pamatojumi un indikācijas ir izteikti vāji. Tāpēc bija izdarīti aizrādījumi, iestādei bija uzdots uzsākt pareizu medicīniskās dokumentācijas aizpildīšanu. Noteikt stingras indikācijas un pamatojumu baseina apmeklējumam. Mēs saprotam, ka tās indikācijas var būt arī pārāk virspusējas, mēs noteikti vēlreiz pārbaudīsim. Kamēr nebūs uzdotais izdarīts, viņi šo pakalpojumu sniegt nevar. Ja viņi nomaina speciālistu, seko līdzi procedūrām, tad mēs neredzam iebildumus, kādēļ viņi nevarētu sniegt šo pakalpojumu.

Arī Valsts policija ir uzsākusi lietvedību un pārbaudīs notikušā apstākļus.

26 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

Latvijā "pazaudē" pat pusmiljonu kilometru! Notinot nobraukumu, "iesmērē" no ārzemēm ievestus auto

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

Banānu cena uz pusi zemāka par pašizmaksu! "Banānu karā" "Lidl" konkurenti izmisīgi cenšas nezaudēt pircējus

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

"Kā cilvēks var tā "salabot" apavus?!" Dobelnieci pārsteidz darbnīcas meistara veikums

"Drusciņ sapurinās nevakcinētos!" Sākoties ārkārtējai situācijai, iedzīvotāju noskaņojums krasi atšķiras: no izpratnes līdz dusmām

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!

Rīdzinieki pikti, jo nav apkures un sākuši pelēt pat vasarā nomainītie logi!