Piecas rupjākās kļūdas, kas traucē veiksmīgi īstenot Jaungada apņemšanos

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

0 Komentāru
Piecas rupjākās kļūdas, kas traucē veiksmīgi īstenot Jaungada apņemšanos

Sākoties jaunajam gadam, daudzi apņemas darīt kaut ko jaunu, lai mainītu savu dzīvi uz labo pusi, taču ceļā uz mērķa īstenošanu bieži vien cieš sakāvi. Eksperti apkopo rupjākās kļūdas, kas traucē veiksmīgi īstenot Jaungada apņemšanos.

Veselīga dzīvesveida motivatore Nika Linde apkopojusi biežākās kļūdas, kālab mūsu apņemšanās piedzīvo krahu. Viņasprāt, tās ir vismaz piecas.

1. Izvēlamies pārāk tālejošus mērķus.

2. Apņemamies nevis sevis, bet kāda cita dēļ.

3. Neparedzam, cik daudz laika aizņems pasākumi, apņemšanās īstenošanai.

4. Nav iekšējās gatavības mainīt ieradumus.

5. Nav atbalsta no ģimenes locekļiem.

Aptaujas liecina, ka apņemšanās topa augšgalā ir vēlme iegūt slaidāk  augumu un atbrīvoties no liekā svara. Uztura speciāliste Maija Fromane brīdina, lai īstenotu šo apņemšanos, ir kļūda pasākumus sākt triecientempā. Ja aizrausimies ar drastiskām diētām vai strauji samazināsim uzņemamo kaloriju skaitu, arī tad apņemšanās, ļoti iespējams, piedzīvos krahu. To jārealizē pakāpeniski, soli pa solim.

Ar saviem vērojumiem, kas traucē veiksmīgi īstenot Jaungada apņemšanos un cik tā ir svarīga, ar “Bez Tabu” skatītājiem, dalās arī kouča trenere, psiholoģe Dace Rolava.

Visi eksperti ir vienprātīgi, ja ceļā uz mērķi gadās paklupt, svarīgi ir nepadoties, bet piecelties un turpināt.

0 Komentāru