Pētnieki atklāj, vai pastāv iespēja, ka citplanētieši apciemo mūsu planētu?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

12 komentāri
Pētnieki atklāj, vai pastāv iespēja, ka citplanētieši apciemo mūsu planētu?

Tūkstošiem cilvēku tic, ka šeit uz Zemes darbojas citplanētieši. Pētnieki dalās ar viedokļiem, vai būtu iespējams, ka citas civilizācijas pārstāvji darbotos šeit uz Zemes?

Raidījuma “Bez Tabu” skatītājs ir pārsteigts, uzzinot, cik daudz cilvēku Latvijā tic citplanētiešu darbībai uz mūsu planētas.

Bez Tabu skatītājs

Skatījos raidījumu “Es mīlu tevi, Latvija!” un mani pārsteidza pēdējais jautājums: cik cilvēku Latvijā tic, ka uz Zemes ir citplanētieši? Tas skaitlis bija satriecošs. Vairāk nekā 130 tūkstoši. Vai tiešām tas ir nopietni? Es domāju, ka tādi varbūt ir pāris cilvēki.

Kādi jautājumi būs “Es mīlu tevi, Latvija” finālā,  gādā šova producents Guntars Gulbiņš. Jautājumi tiek veidoti, lai atklātu Latvijas iedzīvotāju ieradumus. Tiek veiktas aptaujas un iegūti rezultāti.  Arī, lai noskaidrotu, cik daudz tautiešu tic citplanētiešu darbībai uz Zemes, tika veikta aptauja un noskaidrots, ka tam tic pat ne 130 tūkstoši, bet gan 183 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.

Savu skaidrojumu par citplanētiešu varbūtējo eksistenci pauž Ventspils Radioastronomijas centra pētnieks Vladislavs Bezrukovs.

Vladislavs Bezrukovs

Mēs, radioastronomijas centra darbinieki, citplanētiešus neesam redzējuši un arī nekomunicējām ar viņiem. Pateikt, ka viņi ir kaut kur uz Zemes, droši vien, ka ne, nevaram.

Lai gan zinātnisku pierādījumu, ka pie mums uz Zemes darbotos citplanētieši, neesot, taču, kaut kur Saules sistēmā dzīvības pazīmes varētu būt.

Vladislavs Bezrukovs

Ka ir baktērijas, mikrobi un organiskas vielas, jau ir pierādīts. Citās zvaigžņu sistēmās arī varētu būt kaut kādi dzīvības veidi.

Fizikas un matemātikas zinātņu doktors, Latvijas Universitātes Astronomijas institūta vadošais pētnieks, Baldones observatorijas vadītājs Ilgmārs Eglītis lēš, ka ir liela varbūtība, ka kaut kur tomēr vēl eksistē apzinīgas civilizācijas, bet, vai to pārstāvji mūs ir atraduši un līdz mums atlidojuši, esot diskutabls jautājums, jo, lai tas notiktu, jāpārvar milzu attālumi, kam nepieciešami pat tūkstoši gadu. Šeit uz Zemes ir daudz neizskaidrotu optisku parādību.

Tirgus un sabiedriskās domas pētījuma centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš pārliecināts, ka 183 tūkstoši, kas tic citplanētiešu darbībai uz Zemes nemaz nav tik liels cipars. Īstenība varot būt pat vairāk un pats to starpā. Uzskata, ka vēl pirms mūsu civilizācijas uz Zemes darbojusies cita, vēl cita attīstītāka civilizācija. Uz Zemes esot daudz dīvainu objektu, kas to apliecinot.

Pašlaik Astrofizikas observatorijā Baldonē notiek starptautiska līmeņa pētījumi astronomijā un ir veikti vairāki kosmosa izpētē būtiski atklājumi. Tiekot pētīti  melnie caurmumi, blazāri. Tieši redzēt tos nevar, bet var fiksēt milzu enerģiju, kas tiek izstarota no aktīvajiem Seiferta galaktiku kodoliem, kur atrodas melnie caurumi.