Pēc skolas Jaungulbenē likvidēšanas ēkā iedveš otro dzīvību

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

2 komentāri

Kas vienam nederīgs un lieks, tas otram noderīgs un prieks. Šī frāze lieliski atbilst ēkai, kurā pirms pāris gadiem iedveš otro elpu un atgriež tajā dzīvību.

Vairākus gadu desmitus šis nams Jaungulbenē kalpoja kā izglītības iestāde, izskolojot topošos lauksaimniekus, mehāniķus, inženierus un citu profesiju pārstāvjus. Pirms aptuveni sešiem gadiem ar likumu skola tiek likvidēta un plašā ēka palika tukša. Tiesa gan, ne uz ilgu laiku – kādreizējā izglītības iestādē sāka sociālā aprūpes centra izveidi.

Lai skolas telpas pielāgotu centra vajadzībām, piesaistīts Eiropas fondu finansējums. Viss komplekss tika iekļauts energoefektivitātes paaugstināšanas programmā – renovēta ēkas fasāde, pielāgotas telpas, kā arī uz jumta izvietoti saules enerģijas paneļi, ar kuriem saulainajā vasarā iespējams pilnībā nodrošināt karstā ūdens padevi.

Sociālā aprūpes centra izveidē ieguldīti vairāk nekā divarpus miljoni eiro gan no Eiropas Savienības fonda līdzekļiem, gan arī no pašvaldības maciņa. Lielākais izaicinājums bija klašu telpas pārveidot tā, lai izveidotu simt gultasvietu. Liela daļa istabiņu tagad jau esot aizņemtas. Neatsverams ieguvumus pēc ēkas pārbūves ir arī jaunās darba vietas.

2 komentāri