Patriotisma pilna sirds gavilē! Norvēģijas latvieši radījuši aizkustinošu video par godu 18. novembrim!

Sabīne Svitiņa BT

Autors: Sabīne Svitiņa BT

Bez Tabu digitālā satura redaktore. Atbild par raidījuma satura izvietošanu interneta platformās.

2 komentāri

Novembris ir patriotisma mēnesis ikvienam latvietim, kuram Latvija ir sirdī! Vienalga – vai dzīvo tepat Latvijā, vai esi pārcēlies uz dzīvi citviet, Latvijas valsts dzimšanas diena ir iemesls, kādēļ mēs visi tautieši varam sadoties rokās un gavilēt par mūsu mīļo zemi Latviju 99. dzimšanas dienā!

Bez Tabu redakcija piektdienas rītā saņēma sveicienu no latviešiem, kuri dzīvo Norvēģijā:

”Sveiki! Rakstu jums ”Latviešu bērnu un ģimenes biedrības Norvēģijā” vārdā. Esam uzfilmējuši sveicienu Latvijai dzimšanas dienā un ļoti vēlētos padalīties ar Latvijā dzīvojošiem tautiešiem.

Lai arī nedzīvojam Latvijā, tā no mūsu sirdīm nav zudusi. Daudz laimes dzimšanas dienā, Mūsu Latvija!!!”

”Latviešu bērnu un ģimenes biedrības Norvēģijā” pārstāve norāda, ka Latvijas dzimšanas diena viņiem tur ir tradīcija. Viņu 18. novembra tradīcija nu jau pēdējos trīs gadus ir vārīt zupu brīvā dabā.

Līdz šim svarīgs fakts esot bijis, ka svinībām jānorit tieši īstajā dienā – 18. novembrī. Pēc darba visi sabrauc uz svētku vakariņām. Katrs ierodoties ar kādu no zupas sastāvdaļām un savu bļodiņu, karoti.

Kāds no latviešiem pat atvedis no vecās mammas aizlienētu čuguna katlu,  un tajā arī šī zupa tiek pagatavota! Kopīgi tiek dziedātas latviešu dziesmas un galvenais uzdevums, lai tiktu pie kausa zupas ieliešanai ir sadalīties divās komandās!

Esot jāatbild uz jautājumiem par Latviju. Visi kā viens Norvēģijā dzīvojošais latvietis apgalvo, ka svētku un Latvijas sajūta patiesām ir.

Kā biedrība, viņi šogad pirmo reizi visi kopā vārīs zupu, jo līdz šim pasākums noticis tikai tuvāko draugu lokā!

Tā kā 18. novembris šogad iekrīt sestdienā un ”Latviešu Biedrība Norvēģijā” organizē svētku koncertu Oslo! Zupas vārīšana diemžēl būs pārcelta uz nākamo dienu – svētdienu, bet tikai tāpēc, lai apvienotu un apmeklētu vairākus patriotiskus pasākumus!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl