“Pašvaldība grib mūs aiztriekt prom!” Saulkrastu karuseļa meklētie saimnieki sašutuši par domes ieceri to nojaukt

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Pievienot komentāru

Saulkrastu pašvaldība meklē pludmales zonā esoša karuseļa īpašnieku. Domes ziņojumā norādīts, ka saimniekam līdz 23. aprīlim jāpiesaka īpašuma tiesības, citādi dome ar karuseli rīkosies pēc saviem ieskatiem.

Saulkrastu pašvaldības priekšsēdētājs Normunds Līcis norāda, ka karuselis esot avārijas stāvoklī. Piejūras teritoriju, kur metāla konstrukcija atrodas, ilgstoši apsaimniekojusi privātpersona, ar kuru nomas līgums beidzies.

Patlaban dome teritoriju pārņemot savā pārziņā, tāpēc, lai nerastos pārpratumu, ievietojusi sludinājumu, kurā lūdz karuseļa īpašniekam atsaukties, lai atrakciju demontētu. Ja īpašnieks līdz 23. aprīlim neuzradīsies, pašvaldība karuseli demontēs. Priekšsēdētājs norāda, ka pagaidām saimnieks nav atrasts.

Raidījumam “Bez Tabu” izdodas satikt Saulkrastu iedzīvotāju Juri, kurš sevi sauc par karuseļa īpašnieku. Atklāj, ka pirms vairākiem gadiem atrakciju atpircis no tā brīža īpašnieka. “Uz rokas” samaksājis 100 eiro, kļūstot par karuseļa saimnieku. “Tolaik nekādus “papīrus” nedeva, tāpēc nevaru pierādīt, ka esmu saimnieks!” stāsta Juris, kurš ir pārliecināts, ka pašvaldībai situācija ir labi zināma.

Pašvaldība norāda, ka īpašniekam ir jāuzrāda dokumenti, lai pierādītu, ka karuselis tiešām pieder konkrētajai personai. Juris vēlētos, lai pašvaldība nāktu pretī un dotu pietiekami ilgu laiku, lai karuseli atjaunotu. Saimnieks apsver iespēju vērsties pašvaldībā ar lūgumu atlikt plānotos darbus un ļaut līdz rudenim karuseļa jautājumu sakārtot.