Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

Komentāri

Vasara tuvojas, un pastiprinās vēlme atkailinātās ķermeņa daļas nosauļot zeltaini brūnas! Dermatologi biedē ar solārijiem, ka sauļošanās tajos var veicināt ādas problēmas, tostarp audzēju rašanos un priekšlaicīgu novecošanos. Arī atrašanās tiešos saules staros mūsu ādai esot pārbaudījums. Atliek paštonējošie līdzekļi.

Dermatologs Raimonds Karls uzskata, ka tie ir mazāk kaitīgi nekā solāriju ultravioletais starojums un risks iedzīvoties nepatīkamās blaknēs ir mazāks. Tam piekrīt arī kosmetoloģe Gita Gurska.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan simtprocentīgi šo līdzekļu ķīmiskā reakcija vēl nav izpētīta, taču neesot apliecinājuma, ka tie kaitētu ādas veselībai. To sastāvā ir dihidrooksiacetons (uz iepakojuma apzīmēts ar burtiem DHA). Tā ir viela, kas nav toksiska, ādā neuzsūcas, un to iegūst no augiem, tostarp cukurbietēm.

Ja ir tieksme uz ādas saslimšanām vai alerģiju, tad gan iesaka atturēties arī no to lietošanas, jo līdzekļu sastāvā varot būt arī ādu kairinošas vielas. Riskantākie esot izsmidzināmie, jo var kairināt elpceļus un pat veicināt audzēju rašanos.

Paštonējošo līdzekļu efekts gan ir īslaicīgs, vien septiņas, desmit dienas. Tie ir divu veidu. Vieni, kas iekrāso ādas virsējo kārtu, piešķirot tai toni, otri – saīsina laiku, kādu nepieciešams atrasties saulē, lai veicinātu iedegumu.

Vislabāk izmantot jaunākās paaudzes līdzekļus vai tos, kas paredzēti lietošanai dušā, jo tos izdosies noklāt vienmērīgāk.

Jāskatās, vai līdzeklim ir mitrinošs efekts, arī dārgākie būs labāki nekā ekonomiskais variants. Vajadzētu arī izvēlēties tādus, kam ir minimāla smarža vai tās nav vispār, jo ķīmisko savienojumu tādos krēmos parasti ir mazāk.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl