Pasaulslavenais ”Cirque Du Soleil” uz Latviju brauks ar savām veļasmašīnām

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

0 Komentāru

Lai pārvadātu ”Cirque Du Soleil” aprīkojumu no pilsētas uz pilsētu, nepieciešama 21 kravas automašīna. Līdzi tiek vadāti pat ļoti sadzīviski priekšmeti, piemēram, veļas mazgājamās mašīnas un veļas žāvētāji.

Aizskatuvē māksliniekiem izveidota neliela trenažieru zāle, kā arī pieejams ledus, lai pirms iznākšanas skatītāju priekšā būtu iespēja iesildīties.

Cirka priekšnesums notiek dzīvās mūzikas pavadībā, tādēļ mūziķiem jāprot slidot un spēlēt instrumentus vienlaikus. Lai sagatavotu skatuvi šovam, nepieciešamas daudzas stundas, visvairāk laika, aptuveni septiņas stundas, aizņem ledus sienas uzbūvēšana.

Trupai līdzi ceļo arī sešas veļas mašīnas un divi veļas žāvētāji. Katru dienu pēc izrādes jāsteidz izmazgāt daudzie tērpi. Vairākus no tiem nedrīkst žāvēt veļas žāvētājā, tādēļ tos žāvē ar ventilatoru palīdzību.

Džeinija Maleta
”Cirque Du Soleil” pārstāve

Šova vajadzībām mums līdzi ir veļas mašīnas. Mums ir 43 mākslinieki, kuriem jāmaina vairāki tērpi. Katrā šovā ir 2000 tērpu vienību. Katru nakti jāmazgā daudzi tērpi. Tādēļ ar mums kopā ceļo sešas veļas mašīnas, divi žāvētāji, tāpat ir arī ventilatori. Mums jābūt drošiem, ka tērpi šovā būs labākajā kārtībā.

Tērpi aprīkoti ar īpašiem signāldevējiem, lai kamera automātiski spētu atrast nepieciešamo mākslinieku un izsekot viņa atrašanās vietai uz skatuves. Šova vajadzībām tiek algoti darbinieki, kuri palīdz māksliniekiem pārģērbties nākamajam priekšnesumam, jo citreiz tam atvēlēta pat mazāk nekā minūte.

0 Komentāru