Pārsteigums! Rīgas pievārtē ukrainis izveidojis salu – piecus hektārus lielu Latviju miniatūrā

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

22 komentāri

Nikolajs Kolotilo Salaspils novadā izveidojis salu, kas ir 5 hektārus liela, un, skatoties no putna lidojuma, tās kontūras ir tieši tādas kā Latvijas kartē.

Mini Latvijā ir iezīmēti visi četri novadi. Kur katrs atrodas, plāno uzbūvēt trīs mājiņas. Kāpēc trīs? Ģerbonī mums ir trīs zvaigznes, tāpēc tā, stāsta Nikolajs.

Pirms sācis būvēt pats savu Latviju, teritorija bijusi nesakopta un purvaina.

Nikolajs Kolotilo

Nikolajs Kolotilo

“Es atvedu šurp 80 tūkstošu kubikmetrus zemes un salu ar Latvijas kontūru pacēlu 2 metrus 30 centimetrus augstumā.”

Apkārt mini Latvijai var apbraukt ar laivu. 

“Bija Ukrainas diasporas simtgade Latvijā. Šeit ir visas Latvijas pilsētas, kurās ir diaspora un es te iestādīju irbenājus.”

Nikolajs Kolotilo ir pensionārs, bijušais celtnieks. Savu Latviju miniatūrā veido pārsvarā no materiāliem, kas jau bijuši iepriekš lietošanā kādā uzņēmumā un izmesti kā nederīgi.

Katrai lietai un būvei uz salas ir simboliska nozīme, turklāt ar humora pieskaņu. Šeit ar pamatu uz augšu ir Ministru kabineta ēka.

  • Vai Saeima nebūs?
  • Nē, bet vispār tā ir ideja! Vajadzētu. Ja ir Ministru kabinets, arī Saeimai jābūt.

Izveidojis Ministru kabineta ēku ar pamatiem uz leju, jo valdībā viss esot ačgārni! Grib, lai pagrozās. Pirms iekļūt Latvijā, jāšķērso arī robežkontroles punkts un muita.  Smej, lai varētu tīri ieiet valstī, pirms muitas jāattīrās pirts kompleksā, ko nosaucis par Kolotilovku. To izveidojis vēl pirms uzbūvējis pašu mini Latvijas salu.

“Visi uzdod jautājumu, kāpēc mini Latvijā ir Trojas zirgs, kas ir grieķu? Tā kā man ir problēma ar latviešu valodu, es nevaru būt pilsonis, tāpēc izvietoju Trojas zirgu, lai iekļūtu arī Latvijā, pielietojot nedaudz izdomu.”

Iemācīties latviešu valodu mēģinājis visādi, bet nekādi nav izdevies, tāpēc arī nav pilsonis. “Kad es sāku runāt latviski, sieva saka, labāk nevajag. Nesanāk.”

Nikolajam sirds sāp, ka latviešu savā valstī kļūst aizvien mazāk. “Man ir žēl, ka mācām bērnus par mūsu naudu, kaut gan neesmu pilsonis, nodokļus maksāju, izskolojam, viņi iegūst izglītību, aizbrauc prom. Žēl, ārzemnieki saņem labi izglītotus mūsu bērnus.

Pats mīl Latviju un tautu, kas tajā dzīvo, bet grib, lai valsts kļūtu vēl labāka, tāpēc arī būvē pats savējo.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl