Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

7 komentāri

Ļaundari savus upurus nemeklē tikai vientuļās, tumšās un šaurās ielās, tikpat labi cilvēkiem var uzbrukt arī sabiedriskajā transportā. Izraēliešu pašaizsardzības “Krav Maga Global” organizācija Latvijā rīkoja netipisku semināru, braucošā autobusā tika izspēlētas dažādas bīstamas situācijas.

Kā jau katrs treniņš, arī šis sākās ar iesildīšanos un pamata vingrinājumiem. Klātesošie dažādos veidos pārvietojās cauri sabiedriskajam transportam. Jautrākais un sarežģītākais treniņa posms sekoja, transportlīdzeklim izkustoties.

Pasažieriem jāsaprot, kustībā stāties pretī ļaundarim ir grūtāk. Pašaizsardzības instruktori pievērsa uzmanību arī sēdvietu sadalījumam. Treniņa gaitā instruktori aicināja skaļā balsī runāt ar uzbrucēju, lai visi apkārtesošie saprot, kurš situācijā ir ļaundaris. Kā arī svarīgi par konfliktsituāciju ziņot autobusa vadītājam.

Mācību otra daļa tika organizēta ārpus autobusa. Arī izspēlētas daudz nopietnākas situācijas. Instruktori piekodināja – tā riskēt var tikai tad, ja brauciens sabiedriskajā transportā draud būt pēdējais mūžā.

Tāpat semināra dalībnieki tika mācīti, kā bez īpašas fiziskas piepūles var “dabūt pie zemes” jebkuru pretinieku. Labākajā gadījumā nevienam šīs metodes nenāksies piedzīvot reālajā dzīvē, bet labāk būt gataviem uz visu.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl