Pārdaugavā neatļauti turpina darboties boksera Kristapa Zuša iecienītais sporta klubs

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

4 komentāri

Sporta kluba logi ir aizlīmēti ar melnām plēvēm, lai no ielas nevarētu redzēt, kas notiek iekšā. “Bez Tabu” darba dienas vidū nolemj pavadīt laiku netālu no sporta kluba ieejas. Un ilgi nav jāgaida. Pavisam drīz atveras sporta kluba durvis un no tā iznāk kāda sieviete. Pēc vairākām minūtēm iznāk vēl viena sieviete, kurai līdzi ir arī liela izmēra soma. Pēc abām sievietēm durvis tiek aizslēgtas, lai telpās nevarētu iekļūt neaicināti cilvēki.

Ar slēpto kameru izdodas piefiksēt arī kādu vīrieti, kurš uz sporta klubu dodas ar liela izmēra somu. Viņš pieklauvē pie ieejas durvīm, pēc tam pie loga un jau pēc brīža viņš tiek ielaists sporta klubā.

Sešas minūtes vēlāk sporta kluba durvis atkal tiek atvērtas un redzams, ka kāds vīrietis kādu fotografē. Vēlāk no kluba iznāk cits vīrietis, kurš apskatās bildi un kopā ar kādu kungu aiziet prom.

Vēl pēc trīs minūtēm no sporta zāles iziet vēl divi vīrieši, kuri no ārpuses aizslēdz klubu. 36 minūšu laikā “Bez Tabu”, ieejot un izejot no sporta kluba, piefiksē septiņus cilvēkus.

Viens no vīriešiem, kurš iznāk no sporta kluba, ir Latvijā labi zināmais bokseris Kristaps Zutis. “Bez Tabu” pie kluba durvīm sastop arī brazīliešu džiudžitsu pasaules čempionu Mareku Varneli, kurš klubu atslēdz. Mareks sazvana arī video redzamo Kristapu Zuti, kurš ir sporta zāles ”patrons”. Pēc brīža bokseris atbrauc un atklāj, kas ir tie cilvēki, kurus “Bez Tabu” piefiksēja, ieejot un izejot no sporta kluba.

Kristaps Zutis
Bokseris

Šeit trenējas profesionāli sportisti divatā ar treneri, individuāli. Kristaps Būmeisters ar savu treneri Sandi Kleinu, es ar savu treneri. Mēs sporta zāli oficiāli slēdzām, vēl pirms tas tika pieprasīts ar Ministru kabineta noteikumiem. Mēs šo situāciju uztveram ļoti nopietni. Sportistiem jārūpējas par savu veselību. Šeit trenējas tādi sportisti kā Mairis Briedis, Aļona Ostapenko.

Turpat pie loga “Bez Tabu” pamana caurumiņu plēvē, pie kura esošais uzraksts ”Antipolice” liek noprast, ka tas tiek izmantots, lai pārbaudītu policistu klātbūtni pie sporta kluba. ”Tas ir neveiksmīgs joks, grūti pateikt. Nebiju pat to pamanījis,” raidījumam norāda Zutis. Tāpat kluba telpās redzams uzraksts ”gaismas neslēgt”.

Veselības inspekcijā šobrīd saņemta viena sūdzība par sporta klubu, kas turpina savu darbību, taču informācija neesot apstiprinājusies. Inspekcijā norāda, ka visiem sporta klubiem jābūt slēgtiem un to telpās nedrīkst notikt nekāda veida treniņi. ”Jebkura telpa, kur tiek organizētas sporta nodarbības, strādāt nedrīkst. Mēs cenšamies pārliecināties par to darbību, aizbraucot, paskatoties, vai durvis ir vaļā, vai izvietota kāda informācija,” norāda Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības kontroles nodaļas vadītāja Ilona Drišļuka.

Policija iedzīvotājus aicina ziņot par sporta klubiem, kur tiek pārkāpti noteikumi.

Ance Rozīte
Valsts policijas pārstāve

Valsts policija neatbalsta šāda veida darbību un par to var sodīt. Taču jāuzsver, ka policijas primārais uzdevums nav sodīt, bet gan preventīvi informēt. Tā ir katra paša komersanta atbildība, ja sporta klubā tiek organizēta jebkāda šobrīd aizliegta aktivitāte. Taču, ja policijā tiek saņemta informācija par iespējamu pārkāpumu, tad policija reaģē.

Juridiskas personas par noteikumu neievērošanu var saņemt sodu līdz pat pieciem tūkstošiem eiro.