Par maksu piedāvā uzrakstīt bakalaura darbu. ”Tikai” 4 eiro par lapu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Sludinājumu portālā draugiem.lv domubiedru grupā pērk/pārdod ievietojusi kāda sieviete pusmūžā. No sludinājuma noprotams, ka sludinājuma ievietotāja Dzintra nav pirmo reizi ar pīpi uz jumta.

Jomu spektrs ir diezgan plašs – sākot ar jurisprudenci un beidzot ar pedagoģiju. Kaut Dzintra norādījusi, ka atbild 15 minūšu laikā, “Bez Tabu” atbildi nesaņem ilgāk kā 96 stundas.

Ievietotais sludinājums

Rakstu augstskolas darbus jau vairāk par 5 gadiem. Īsi termiņi, anonimitāte garantēta. Bezmaksas darbu koriģēšana. Rakstiet uz e-pastu, atbildam 15 minūšu laikā.

Šis gan nav vienīgais šāda veida sludinājums. Kāds Mārtiņš par 4 eiro gatavs studenta vietā izpildīt patstāvīgos darbus fizikā.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāvis Juris Zīvarts atzīst, ka šobrīd nav spēkā esoša regulējuma, kas liegtu rakstīt darbus studentu vietā. Jebkuram ir tiesības iegādāties rakstu darbus.

Rīgas Stradiņa universitāte katru gadu maksā vairākus desmitus tūkstošu eiro, lai abonētu starptautisku darbu oriģinalitātes pārbaudes programmu. Ar tās palīdzību iespējams iesniegto darbu salīdzināt ar citu studentu darbiem visā pasaulē, kas iesniegti abonētajā sistēmā. Tāpat iespējams salīdzināt ar dažādās datubāzēs esošo informāciju, kā arī meklēt līdzību ar interneta resursos esošo informāciju.

Rolands Bļujus
RSU ”Turnitin” sistēmas eksperts

Programmā var redzēt, cik liela līdzība ir iesniegtajam darbam ar informāciju citos resursos. Mēs varam redzēt, kāds izskatās oriģinālais darbs un kā konkrētais fragments izskatās iesniegtajā darbā. Gadās arī tā, ka studenti mēģina apiet sistēmu. Nokopē darbu un samaina dažus vārdus vietām. Šī sistēma ir ļoti gudra, algoritms spēj saprast, ka daži vārdi samainīti vietām, tādēļ plaģiātisms redzams.

20 Latvijas augstskolas un koledžas jau piekto gadu izmanto vienotu sistēmu, lai pārbaudītu noslēgumu darbus. Šobrīd tā saucamajā darbu baseinā ir vairāk nekā 100 tūkstošu darbu.

Jānis Kreicbergs
LU vienotās datorizētās plaģiāta kontroles sistēmas veidotājs

Manuprāt, risks iegādāties darbu ir ļoti liels. Viens lielais risks ir tāds, ka darbs jau kaut kur ir uzrakstīts un iesniegts. Tāpat jāatceras, ka darbs būs jāaizstāv pašam. Var nākties atbildēt uz pasniedzēju āķīgajiem jautājumiem.

Ja tiek konstatēts plaģiātisms, studentam var draudēt pat eksmatrikulācija. Studenti regulāri tiekot izglītoti, kā izvairīties no nejaušas plaģiēšanas.

1 komentārs