Palīgā! Kad sākas pirmā advente? Noskaidrots, kad jāaizdedz pirmā svecīte!

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

80 komentāri

Straujiem soļiem tuvojas gada siltākie un gaidītākie svētki – Ziemassvētki. Par tradīciju kļuvis ne tikai adventes kalendārs ar šokolādes konfektēm, lai vieglāk svētkus būtu sagaidīt, bet arī adventes vainags.

Tomēr šogad Bez Tabu redakcija saņēmusi ļoti daudz palīgā saucienus no iedzīvotājiem ar jautājumu – kad tad īsti ir pirmā advente?

Kristīne
Vēlas noskaidrot adventes sākšanos

Dažos plānotājos redzu, ka advente sākās novembra beigās, bet internetā redzēju, ka decembra sākumā. Kā tad īsti ir?

Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš atklāj iemeslu, kāpēc šogad cilvēki jūtas apmulsuši un nespēj saprast, kad tad īsti aizdedzināt pirmo svecīti adventes vainagā.

Elijs Godiņš
Rīgas Doma dekāns

Cilvēki ir aizmirsuši, kad sākās Ziemassvētki. Mēs svinam Ziemassvētkus nevis Ziemassvētku dienā, bet Ziemassvētku svētvakarā.

Tātad 24. decembris, kuru mēs esam pieraduši svinēt kā Ziemassvētkus, nemaz nav Ziemassvētki. Ziemassvētki ir 25. decembris. Attiecīgi, mēs rēķinām četras svētdienas no 25. decembra.

Šogad 1. advente ir 3. decembrī!

Elijs Godiņš atzīst, ka šāds apmulsums rodas tad, ja Ziemassvētki iekrīt pirmdienā, kā ir šogad. Ja Ziemassvētki nav pirmdienā, tad arī ceturtā advente un svētvakars neiekrīt vienā dienā. Līdz ar to apmulsums nerodas!

Jāatzīst, ka liela daļa izdevēju neesot bijuši īpaši vērīgi, jo Bez Tabu skatītāju saņemtās vēstules liecina par to, ka ir plānotāji, kuros pirmā advente norādīta 24. novembrī, tomēr tā ir pēc nedēļas – 3. decembrī!

80 komentāri