Diāna Logina

Autors: Diāna Logina

Bez Tabu raidījuma producente. Atbild par Bez Tabu saturu un komandas darbu.

Komentāri

Polija ir viena no kristīgākajām valstīm Eiropā. Tur Lieldienu sakrālā nozīme noteikti prevalē pār tautas tradīciju ideju. Lieldienu olas tur nav tikai sīpolu mizās novārītas ar klāt piesietiem putraimiņiem vai vizbulēm, bet gan tiek rotātas pat ar svētbildēm!

Slodkovas ciems Polijā nu jau arī ārpus valsts robežām pazīstams ar tur dzīvojošā mākslinieka Mariusa Dabiela darbiem. Viņš Lieldienu olas rada kā sakrālus mākslas darbus, daudzus no tiem arī veiksmīgi pārdodot pat par 400 eiro gabalā. Mariuss atceras, ka šai nodarbei pievērsies pirms 10 gadiem, kad māte palūgusi ”pieslēgties” Lieldienu olu krāsošanai.

Mākslinieks par pamatu savai sakrālajai mākslai izvēlas gan koka, gan dažādu putnu īstās olas, sākot ar strausa, līdz pat zosu, pīļu un tradicionālajām vistu olām. Mariuss tās vispirms nokrāso sīpolu mizās un tad ar sīku adatu izskrāpē olā sev vēlamo attēlu.

Mariuss Dabiels
Mākslinieks

Lai skaisti izgrebtu vienu tādu svētbildēm rotātu olu, man tas prasa vismaz simts vai pat 120 stundu darba. Tā ka šis periods man nozīmē daudz negulētu nakšu un vājprāta nogurumu. Beigās gan tas atnes arī lielu gandarījumu.

Šogad Mariusam izdevies pārdot jau 4000 olu, taču daudzi no šiem meistardarbiem Lieldienu laikā apskatāmi arī Varšavā, Valsts etnogrāfiskajā muzejā.

Foto

Lasi vēl