Diāna Logina

Autors: Diāna Logina

Bez Tabu raidījuma producente. Atbild par Bez Tabu saturu un komandas darbu.

Komentāri

Polija ir viena no kristīgākajām valstīm Eiropā. Tur Lieldienu sakrālā nozīme noteikti prevalē pār tautas tradīciju ideju. Lieldienu olas tur nav tikai sīpolu mizās novārītas ar klāt piesietiem putraimiņiem vai vizbulēm, bet gan tiek rotātas pat ar svētbildēm!

Slodkovas ciems Polijā nu jau arī ārpus valsts robežām pazīstams ar tur dzīvojošā mākslinieka Mariusa Dabiela darbiem. Viņš Lieldienu olas rada kā sakrālus mākslas darbus, daudzus no tiem arī veiksmīgi pārdodot pat par 400 eiro gabalā. Mariuss atceras, ka šai nodarbei pievērsies pirms 10 gadiem, kad māte palūgusi ”pieslēgties” Lieldienu olu krāsošanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mākslinieks par pamatu savai sakrālajai mākslai izvēlas gan koka, gan dažādu putnu īstās olas, sākot ar strausa, līdz pat zosu, pīļu un tradicionālajām vistu olām. Mariuss tās vispirms nokrāso sīpolu mizās un tad ar sīku adatu izskrāpē olā sev vēlamo attēlu.

Mariuss Dabiels
Mākslinieks

Lai skaisti izgrebtu vienu tādu svētbildēm rotātu olu, man tas prasa vismaz simts vai pat 120 stundu darba. Tā ka šis periods man nozīmē daudz negulētu nakšu un vājprāta nogurumu. Beigās gan tas atnes arī lielu gandarījumu.

Šogad Mariusam izdevies pārdot jau 4000 olu, taču daudzi no šiem meistardarbiem Lieldienu laikā apskatāmi arī Varšavā, Valsts etnogrāfiskajā muzejā.

Foto

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl