Obligāti izlasi pirms līgošanas! Kas jādara, ja jāņos aizdegas cilvēks!

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Tuvojoties latviešu tradicionālajiem svētkiem, ”Bez Tabu” skatītājs noskaidrojis, ka ne visi ugunsdzēšamie aparāti paredzēti, lai dzēstu aizdegušos cilvēku. Neapdomīga rīcība, dzēšot svinību biedru, var novest pie krietni smagākām traumām.

Vispiemērotākais liesmu slāpēšanai ir daudzreiz izmantojamais stikla šķiedras pārklājs, taču var izlīdzēties arī ar vienkāršākām, nesintētiska materiāla segām.

Ugunsdzēšanas aparātu izmantošana stresa apstākļos var būt pamatīgs izaicinājums. Īpaši tad, ja iepriekš ugunsdzēšanas aparātu nav nācies izmantot.

Ja pamanāt, ka aizdedzies cilvēka apģērbs, cietušais nekavējoties jānogulda zemē un jāvārta.

Vilmārs Radivinskis
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta 9. daļas komandieris

Liesma jānosedz ar segu, nedrīkst stipri spiest. Nekādā gadījumā liesmu nedrīkst slāpēt sitot, tas veicinās straujāku uguns izplatīšanos. Kad liesma nodzēsta un redzams apdegums, tam jālej virsū ūdens.

Gadījumā, ja pa rokai ir ugunsdzēšamais aparāts, tad jāievēro, ka ne visi ir piemēroti, lai dzēstu aizdegušos cilvēku.

Natālija Sokolova
Rūpējas par ugunsdrošību

Ja jāglābj cilvēka dzīvība, tad ugunsdzēšamo aparātu var izmantot, taču noteikti nevajag to darīt ar ogļskābās gāzes vai pulvera ugunsdzēšamo aparātu, tā var nodarīt lielāku kaitējumu. Ja apdegumos iekļūst ķīmiskas, indīgas vielas, tad sekas var būt krietni nopietnākas.

Glābējs Vilmārs Radivinskis uzsver, ka nekādā gadījumā nedrīkst strauji raut nost apdegušo apģērbu, jo tas var nonākt ar bojāto ādu. Ja apdeguma laukums ir lielāks par cietušā plaukstu, vai apdegusi seja, nekavējoties jāvēršas pie mediķiem.

Foto

TOP komentāri

  • Bez Tabu
    0 0 0

    Bez Tabu

    Paldies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests par pamācību :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl