”Noteikti stāv kādam dārzā!” Rīgas centra iedzīvotāji norāda uz statujas ”zādzību”

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

0 Komentāru

Pie “Bez Tabu” vērsušies vairāki rīdzinieki, kuri dzīvo kaimiņos Matīsa ielas 21. namam. No fasādes pirms vairāk nekā diviem gadiem esot pazudusi statuja ar nosaukumu ”Vīrs ar kannām”, kas ir arī Valsts nozīmes kultūras piemineklis.

Statuja atradās uz nama, kas būvēts 1909. gadā, tās autors ir tēlnieks Augusts Folcs. Iedzīvotāji nobažījušies, ka fasādes restaurācijas aizsegā senā skulptūra nozagta un tā savā vietā vairs neatgriezīsies.

Larisa
Uztraucas par pazudušās skulptūras likteni

Kad ņēma nost, tad man teica, ka tā esot licis īpašnieks. Pēc kāda laika pabeidza fasādes renovāciju, taču statuju atpakaļ neuzlika. Noteikti kādam dārzā tā statuja tagad stāv. Tā bija ļoti skaista statuja, ļoti daudzi ārzemnieki šo statuju fotografēja.

Larisai piekrīt arī kaimiņš Voldemārs, kurš Matīsa ielā dzīvo kopš 1971. gada. Viņš uzskata, ka statujai jāatgriežas vietā, kur tā stāvējusi aptuveni 100 gadus.

Raidījums “Bez Tabu” noskaidro, ka statuja ”Vīrs ar kannām” atrodas tēlnieka Edvīna Krūmiņa darbnīcā. Tēlnieks laipni uzņem savā darbnīcā un ir priecīgs demonstrēt it kā pazudušo statuju. Restaurācijas darbi jau pirms gada noslēgušies. Krūmiņš būtu priecīgs, ja statuja nonāktu savā vietā un darbnīcā varētu atbrīvot vietu, tomēr pagaidām vēl nav līdz galam nolemts, kā statuju ēkas virsotnē nostiprināt.

Edvīns Krūmiņš
tēlnieks

Viņš (”Vīrs ar kannām”) nekur nav pazudis, droši vien negrib stāvēt ārā aukstumā. Darbnīcā ir silti, ir apkure. Drīz ”viņš” droši vien atkal priecēs mūsu tautu. Jāsagaida, kad ēkas īpašnieks un viņa pārstāvji izdomās labāko risinājumu.

Nacionālajā kultūras mantojuma pārvaldē norāda, ka ēka ir privātīpašums, tās īpašnieks dzīvo Krievijā. Viņa ieguldījuma dēļ sakārtota ne tikai nama fasāde, bet arī statuja. Nu atliek sagaidīt piemērotus laikapstākļus, kā arī finanšu resursus, lai statuja atgrieztos savā vēsturiskajā vietā.

0 Komentāru

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

Latvijā "pazaudē" pat pusmiljonu kilometru! Notinot nobraukumu, "iesmērē" no ārzemēm ievestus auto

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

Banānu cena uz pusi zemāka par pašizmaksu! "Banānu karā" "Lidl" konkurenti izmisīgi cenšas nezaudēt pircējus

"Kā cilvēks var tā "salabot" apavus?!" Dobelnieci pārsteidz darbnīcas meistara veikums

"Drusciņ sapurinās nevakcinētos!" Sākoties ārkārtējai situācijai, iedzīvotāju noskaņojums krasi atšķiras: no izpratnes līdz dusmām

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!

Rīdzinieki pikti, jo nav apkures un sākuši pelēt pat vasarā nomainītie logi!