Noskaidrots, kurā Latvijas reģionā saule spīd visnaskāk

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

0 Komentāru

Speciālisti konstatējuši, ka visvairāk saules tiek tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri dzīvo tiešā jūras tuvumā. Valsts vidienē dzīvojošajiem jārēķinās, ka ikdiena būs krietni mākoņaināka.

Vidzemē Alūksnes augstienē esot vismazāk saulaino dienu. Gada šķērsgriezumā lūkojoties, piekrastē katra trešā diena ir saulaina, turpretī iekšzemes reģionos tikai katra piektā. Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Hidrometeoroloģisko prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa norāda, ka tam esot pavisam loģisks izskaidrojums: ”Gaiss vairāk sasilst virs sauszemes, kur notiek intensīvāka iztvaikošana. Līdz ar to vairāk veidojas mākoņi. It kā šķiet, ka virs ūdens ir vairāk mitruma, kam iztvaikot, bet iztvaikošana nav tik intensīva, jo ūdens citādāk sasilst nekā sauszeme.”

Raugoties vēstures datos, speciālistei izdevies atrast tādus brīžus, kad pat mēnesi nav uzspīdējusi saule. Vislielākā iespējamība, ka ar to nāksies saskarties rudenī un ziemā.

Saules redzamās virsmas temperatūra ir aptuveni 6 000 grādu, tās iekšienē temperatūra palielinās līdz vairākiem miljoniem grādu. Astronoms Ilgonis Vilks norāda uz aprēķiniem, ka saules izdalītās enerģijas pietiks 10 miljardiem gadu, no kuriem pieci jau ir pagājuši.

Ilgonis Vilks
Astronoms

Saule ir zvaigzne, kas pati spīd. Tā ir ļoti karsta. Saules iekšpusē notiek kodolreakcijas, būtībā nepārtraukti sprāgst atombumba.

Gadu laikā nekas nav mainījies un ilgstoši uz sauli ar neapbruņoti aci nav ieteicams skatīties.

0 Komentāru