“Normāls džeks ar foršiem hemoroīdiem.” Aktieris Ainārs Ančevskis par jauno latviešu komēdiju

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

1 komentārs

Visu mīlētāju dienā vairākos kinoteātros visā Latvijā pirmizrādi piedzīvos jaunā latviešu komēdija “Klases salidojums”. Filmas pamatā ir stāsts par trīs labiem draugiem, kuri 25 gadus pēc skolas absolvēšanas gatavojas atkal satikt klasesbiedrus un kārtīgi uzdzīvot. Galvenās lomas uzticētas aktieriem Aināram Ančevskim un Imantam Stradam un mūziķim, grupas “Dzelzs vilks” solistam Jurim Kaukulim. Raidījums “Bez Tabu” kopā ar Aināru Ančevski devās uz viņa absolvēto vidusskolu, lai uzzinātu vairāk par aktiera skolas gaitām. 

Aktieris Ainārs Ančevskis absolvējis Rīgas 47. vidusskolu ar basketbola novirzienu, tomēr aktieris uzreiz atvainojās skolotājiem, klasesbiedriem un groza bumbas cienītājiem, jo viņu šis sporta veids tā ari neuzrunāja. “Bija obligātā programma, un, ja nebija, ko darīt, tad spēlēja basketbolu, es biju līmenī starp “nesanāk” un “gandrīz nesanāk” basketbols, vienīgais, ko es varēju, ja man kāds meta bumbu, es vienkārši izstiepu roku, lai to atsistu,” stāstīja Ainārs Ančevskis.

Ainārs Ančevskis

Ainārs Ančevskis
aktieris

Lai arī cik pieaudzis tu esi, tu atnāc uz skolu un baidies, ka parādīsies kaut kur direktore, arī tagad, kad eju pie dēla uz skolu, tāpat rokas un kājas trīc, šķiet, ka tā ir jebkuram cilvēkam, atnākot uz skolu.

Ainārs Ančevskis ir apmeklējis arī skolas salidojumu, un atklāja, ka aktīvāko klases biedru bariņš nereti rīko kopā sanākšanas vakarus. Tie gan ne tuvu nestāv klāt pasākumam, uz kuru dodas viņa atveidotais varonis jaunajā latviešu komēdijā “Klases salidojums”. Filmā atveidoto varoni Nilu raksturoja kā normālu džeku ar foršiem hemoroīdiem, ja kādam klases biedram ir izjukusi laulība, tad Nilam pieder hemoroīdi un “Citroën Berlingo” automašīna.

“Neesmu vēl filmu redzējis, bet es pieļauju domu, ka tā varētu būt mīļa, skatītāji varēs pasmieties, un es ļoti ceru, ka filma nebūs vulgāra,” sacīja Ainārs Ančevskis. Nila drauga, rokera Toma loma uzticēta mūziķim, grupas “Dzelzs Vilks” solistam Jurim Kaukulim, kuru dalībai filmā uzrunājis komēdijas režisors Andrejs Ēķis.

Juris Kaukulis

Juris Kaukulis
mūziķis

Es trīs reizes gāju uz provēm, jo katru reizi mainījās tie blakussēdētāji. Bija nolikti trīs krēsli, un man bija jāsēž vienā pusē un jātēlo, ka es braucu mašīnā un sarunājos ar draugiem. Es biju iemācījies tekstu, bet man nebija liela entuziasma filmēties, tāpēc es biju tāds noskumis un bēdīgs, un izrādās, ka tieši tas bija tas, ko filmas režisors arī meklēja.

Juris Kaukulis filmā principā esot viņš pats, tikai daudz skumjāks, arī filmēšanas procesu atceras ar prieku, neskatoties uz to, ka 19 dienas no rīta līdz vakaram pavadījis, filmējoties un paralēli vēl koncertējot. Aktiera profesijas pamatus palīdzējuši apgūt režisors Andrejs Ēķis un labākie draugi filmā Ainārs Ančevskis un Imants Strads.