Nomināciju paziņošana ”Zelta Mikrofons 2021” šogad citādākā gaisotnē, mūziķiem gads bijis sevišķi radošs!

Diāna Urbāne

Autors: Diāna Urbāne

0 Komentāru

Šogad, pielāgojoties jaunajiem apstākļiem, ”Zelta Mikrofons 2021” nomināciju paziņošana norisinājās neierastāk nekā citas reizes! Omulīgās Vecrīgas bāra ”Rokkafejnīca” telpas, kur jau neskaitāmas reizes svinēts, nomainītas uz daudz plašāku vietu, lai ievērotu visus pandēmijas drošības noteikumus.

RISEBA Arhitektūras un mediju centra “H2O 6” zālē valda klusums, vien dzirdami klusi aplausi. Nominantu paziņotājiem ir iespēja kāpt uz skatuves, taču paši nominanti gan spiesti satraukumā turēt īkšķus no savām mājām, pieslēdzoties video zvanā.

Elita Mīlgrāve
Latvijas mūzikas producentu apvienības ”Lampa” valdes priekšsēdētāja

Mēs parasti rīkojām ballīti ”Rokkafejnīcā”, taču šoreiz esam studijā bez skatītājiem uz vietas. Mūziķiem ir iespēja ar mums sazināties caur tiešsaistes platformu ”Zoom”, taču skatītāji pasākumu var vērot tiešraidē. Šis ir kā ģenerālmēģinājums lielajai balvai!

Arī mūziķim un pasākuma vadītājam Mārtiņam Ruskim tā ir nebijusi pieredze. Viņš ”Zelta Mikrofona” atklāšanas pasākumu vada jau piekto gadu, tomēr šoreiz stress nebūt nav mazāks, jāpielāgojas jaunajiem apstākļiem.

Mārtiņš Ruskis
pasākuma vadītājs

Šogad sākumā iekšēji bija baigā spriedze, jo it kā jau viss ir tas pats – jāpaziņo nominanti, jāuztur mundrums, bet nav ar ko komunicēt uz vietas! Jokojot nav zināms, vai ir izdevies skatītājus sasmīdināt.

Pandēmijas laiks izrādās mūziķiem bijis visai ražīgs, iesniegti divreiz vairāk ierakstu nekā pērn. Sevišķi grūtāk bijis tieši žūrijas locekļiem neapjukt saražotajā mūzikas klāstā un izdarīt pareizo izvēli, iesniegts vairāk nekā 561 pieteikums.

Liena Grīna
LaIPA izpilddirektore un žūrijas priekšsēdētāja

Mēs redzam, ka mūziķi vairāk ir pievērsušies radošajam procesam. Arī piešķirtās stipendijas sniedza finansiālo atbalstu, lai mūziķi vairāk radītu šajā laikā. Protams, ir jūtams pandēmijas atspaids uz skaņdarbu lirikām, varam vairāk arī dzirdēt emocijas, kā arī eksperimentus.

2020. gads kultūras nozarē ir atstājis zināmus nospiedumus. Lai gan šobrīd uz skatuves kāju spert nav atļauts, mūziķi piespiedu pauzi izmanto, lai pēcāk klausītājus pārsteigtu ar jaunām vēsmām.

Arī Ģirts Rozentāls jeb Ozols pandēmijas laikā apgūst jaunas prasmes saistībā ar mūziku, taču pagaidām gan vairāk neatklāj. Ozols skaidro, ka viņam tāpat kā reperim ansim sanācis albumu izlaist vēlāk nekā plānots, tomēr attiecīgi vairāk izdevies pievērsties radošajai daļai un kārtīgi noslīpēt jaunās dziesmas.

Arī mūziķei Kristīnei Pāžei iepriekšējais gads bijis mierīgs, tomēr neatkarīgi no tā viņa ir radījusi daudz jaunu dziesmu. Iedvesmu guvusi, atrodoties laukos, mierā un klusumā.

Organizatori atklāj, ka šobrīd esot radošās mokās, gatavojoties svinīgajam balvu pasniegšanas brīdim 16. martā. Šobrīd gan nav zināms, kā viss notiks, tomēr ir skaidrs, – svētki būs!

0 Komentāru

Aktuālie Bez Tabu sižeti

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

"Jūs nopietni?!" Māmiņām ar zīdaiņiem un maziem bērniem liedz iepirkties lielveikalos

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

Latvijā "pazaudē" pat pusmiljonu kilometru! Notinot nobraukumu, "iesmērē" no ārzemēm ievestus auto

Banānu cena uz pusi zemāka par pašizmaksu! "Banānu karā" "Lidl" konkurenti izmisīgi cenšas nezaudēt pircējus

"Drusciņ sapurinās nevakcinētos!" Sākoties ārkārtējai situācijai, iedzīvotāju noskaņojums krasi atšķiras: no izpratnes līdz dusmām

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!

Rīdzinieki pikti, jo nav apkures un sākuši pelēt pat vasarā nomainītie logi!