No sengrieķu valodas skolotāja par aktieri filmā “Kriminālās ekselences fonds”

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

0 Komentāru

Viena no latviešu kriminālkomēdijas “Kriminālās ekselences fonds” odziņām pavisam noteikti ir fakts, ka lomas filmā atveido neprofesionāli aktieri. “Bez Tabu”, gatavojoties filmas pirmizrādei televīzijā, ciemojās pie viena no aktieriem un filmas mākslinieka.

Jānis Plaudis ir latīņu un sengrieķu valodas pasniedzējs Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātē, viņa dalība filmā “Kriminālās ekselences fonds” bijusi pavisam nejauša. “Meita vainīga, viņai bija dejošanas mēģinājums, uz kuru es domāju, ka netikšu, bet tomēr ierados ar lielu nokavēšanos, biju ģērbies uzvalkā, un pēc mēģinājuma pienāca klāt vīrietis, kurš aicināja atnākt uz provēm,” atcerējās Jānis Plaudis.

Viņu uzrunājis kriminālkomēdijas režisors Oskars Rupenheits, un tā arī latīņu un sengrieķu valodas skolotājs kļuva par ļoti ietekmīgu un bagātu kungu filmā, kuram ir pazīšanās reklāmu biznesā. Jau ziņots, ka filmā izskan ļoti daudz lamuvārdu, taču Jānis neesot izteicis nevienu pašu.

“Pirmajā reizē, kad skatījos filmu, bija šoks to vārdu dēļ, bet otrajā un trešajā reizē jau nebija nekāda vaina, bija normāli,” sacīja Jānis, kurš uzteica patīkamo atmosfēru filmēšanas laukumā.

Par filmas māksliniecisko noformējumu atbildīgais Toms Jansons raidījumam “Bez Tabu” pastāstīja, ka filmas “Kriminālās ekselences fonds” darbība notiek konkrēti neprecizētā laikā un vietā. “No sākuma gan bija doma, ka tie būs deviņdesmitie gadi, bet mēs sapratām, ka nav vajadzīga precīza atsauce uz kādu laika periodu, daudzas lietas ir krāsainākas un interesantākas desmit gadus pirms vai pēc deviņdesmitajiem,” komentēja Toms Jansons.

Daļa filmas rekvizītu jau glabājušies noliktavā, daļa savākta ar līdzcilvēku un pat kosmosa gādību. Piemēram, filmas veidotāji devušies meklēt gludināmo dēli un pamanījuši, ka tāds nolikts pie kādas daudzdzīvokļu mājas. Filmēšanas vajadzībām tika uzbūvēts arī paviljons ar dzīvojamo māju un pasta ēku.

0 Komentāru