No iepazīšanās līdz kāzām trīs mēneši! Autosportista Jāņa Vanka neticamais kāzu stāsts

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

1 komentārs

Autosportists, drošas braukšanas skolas direktors Jānis Vanks ar sievu Jūliju viens otru pazīst jau sen, tomēr pirmo randiņu aizvadījuši vien pagājušā gada jūnijā. Klikšķis starp abiem bijis uzreiz – pēc pirmajām pusdienām kopā pagājuši vien trīs mēneši, kad abi apprecējušies!

“15. jūnijā bija pirmais randiņš, 15. augustā Jūliju bildināju, un 15. septembrī mēs apprecējāmies,” smaidot stāsta Jānis. “Noteikti negribējām nekādu lielu plānu taisīt, nekādu lielu pasākumu, nedod Dievs, vēl lielas kāzu kleitas meklēt. Mēs gribējās dienu sev,” par kāzu organizēšanu stāsta autosportista sieva Jūlija.

Salaulājušies Saulkrastu baltajā kāpā. Ar Jāni un Jūliju kopā bijuši vien seši cilvēki – vedēji, Jāņa brālis un Jūlijas draudzene, fotogrāfs un muzikants. Vecākiem izlēmuši par kāzām pateikt vien pēc ceremonijas.

Jūlija Vanka

Mums nebija nekādu dekorāciju, sākumā mums arī piedāvāja, vai mēs negribam to vietu dekorēt, lai būtu skaista bilde, bet mēs sapratām, ka ne.

Arī īstā tērpa atrašana nesagādājusi galvassāpes, izstaigājot dažus veikalus un saprotot, ka īsti nekas pie sirds neiet, Jūlija riskējusi un kāzu kleitu pasūtījusi internetā. “Kleitu pasūtīju pistāciju krāsā, atnāca un derēja kā uzlieta!” par apģērba atrašanu stāsta Jūlija.

Runājot par apaviem, tas patiesībā bija vienīgais pirkums, kuru kopā veicām. Sapratām, ka kaut ko kājās vajadzēja vilkt, aizbraucām uz veikalu un nopirkām kediņas.

“Ņemot vērā, ka neviens nezināja, ka kāzas notiek, nekāda ballīte nebija domāta, bet, beigu beigās, informācija bija noplūdusi, tāpēc kāzu dienu atzīmējām ar pasēdēšanu mājās,” atceras Jānis.

Ar vismaz 40 svinētājiem svinējuši kāzu dienu mājās, viss noticis nepiespiestā gaisotnē – ar uzkodām un kāzu torti, par kuru ir īpašs stāsts.

Jūlija Vanka

Mūsu vedējmātes drauga, kurš atlidoja speciāli uz kāzām, mamma fantastiski gatavo desertus. Viņš mammai pastāstīja iemeslu, kāpēc lido uz Latviju, un viņa mums uztaisīja kāzu torti.

Medusmēnesi pavadījuši Portugālē kopā ar vedējiem – biļetes Jūlija iegādājusies vēl pirms bildinājuma, tāpēc nolēmuši to pārvērst kāzu ceļojumā.

“Tagad ir tik viegli un forši atcerēties to visu, jo tā diena bija saulaina, priecīga, forša ar labiem cilvēkiem apkārt. Nu tā, ka labāk nevar iedomāties, es noteikti nemainītu neko!” par piedzīvoto stāsta Jānis.

Arī citiem, kuri vēl tikai plāno savas kāzas, Vanku ģimene iesaka neaizmirst, ka tā ir diena tikai jums. Pārējais ir mazsvarīgs.