“No bērniem spiediens tik liels, ka nav izvēles iespēju!” Aktīvo Dūču ģimeni saliedē Eiropas Sporta nedēļas aktivitātes

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

0 Komentāru

Aktīvā Dūču ģimene no Mārupes nespēj nosēdēt mierā, četrotne īpaši iecienījusi došanos pārgājienos. Tāpat ģimene jau vairākus gadus aktīvi iesaistās Eiropas Sporta nedēļas ietvaros rīkotajos pasākumos. Mārupieši aicina ikvienu būt aktīviem, un, ja kustībai vienatnē saņemties ir grūti, jāsapulcē domubiedru kompānija. Vislabākie kompanjoni ir tieši ģimenes locekļi.

Ģimenes mamma un tētis – Normunds un Laila – strādā finanšu nozarē. Atvases Elīna un Reinis priecājas, ka pēc ilgstošās mācīšanās attālināti beidzot ir iespēja atgriezties skolā un doties uz treniņiem. Tieši mācīšanās un darbs četrās sienās pamudinājis būt vēl aktīvākiem, turklāt aktivitātēm nodoties ģimeniskā komandā.

Laila
dodas pārgājienos ar ģimeni

Vienā brīdī saproti, ka ir tik traki! Sākām saprast, ka ir jākustas. Mēs vingrojām mājās, arī bērniem klājām sporta paklājiņus un vingrojām kopā, lai nebūtu tā, ka galīgi aizsēžas, arī ierīču apkārt bija par daudz.

Ģimenes lokā iecienījuši arī garākas pastaigas pārgājienos. Visi kā viens uzsver, ka ģimeniskas aktivitātes pēc grūtas darba nedēļas ir nevis “zobu sāpes”, bet gan veids izvēdināt galvas no rutīnas pienākumiem. Turklāt pārgājienos pārvarēt grūtības palīdz laba kompānija – ģimene – un dažkārt arī mērķis atrast apslēpto.

Laila un Normunds
dodas pārgājienos ar ģimeni

Lai ieinteresētu bērnus pārgājieniem, izvēlamies apkaimes ne pārāk tālu no mājām, lai bērniem nebūtu jānīkst ceļā, un vispār pēc tam būtu vēlme doties pārgājienā. Tāpat cenšamies pārgājienos iesaistīt kādugeocaching(slēpņošanas) punktu, jo var just, ka bērns nogurst pēc dažiem kilometriem. Ja ir kāds šāds punkts, uzreiz ir azarts to meklēt. Ļoti labs veids, kā iesākt došanos pārgājienos, ir baskāju taku apmeklēšana. Bērniem tās ļoti interesē. Tāpat arī purva laipas, jo pa tām, iespējams, soļot ir daudz interesantāk nekā pa ceļu vai taku. Mūsu bērni ar lielāko prieku dodas uz purvu laipām.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad Dūču ģimene aktīvi iesaistīsies Eiropas Sporta nedēļas aktivitātēs. Bērni ir jo īpaši “iedegušies” mesties sportiskās nedēļas norisēs.

Laila
dodas pārgājienos ar ģimeni

Eiropas Sporta nedēļas ietvaros pagājušogad bijām pārgājienā Līgatnē, pēc tā devāmies uz Ķīpsalas peldbaseinu, kur notika nakts peldējums. Bija ļoti aktīva diena! Šogad darīsim visu to pašu. Pagājušogad peldēja tikai ģimenes puiši, bet šogad peldēsim arī es un Elīnīte.

Ar aicinājumu #piecelies un ikvienam pieejamiem sporta pasākumiem visā Latvijā no 23. līdz 30. septembrim notiks jau septītā Eiropas Sporta nedēļa.

Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva, lai rosinātu sportu un fiziskās aktivitātes Eiropā. Tās ietvaros pavisam 41 Eiropas valstī tiks organizēti jauni pasākumi un izmantotas esošās iniciatīvas, kas jau tagad veiksmīgi īstenotas Eiropas, valsts, reģionālā vai vietējā mērogā. Eiropas mēroga kampaņa mudina eiropiešus būt aktīviem (#BeActive) ne tikai Sporta nedēļā, bet visu gadu.

Interneta vietnē apskatāma interaktīva karte ar norādēm uz aktivitātēm visā Latvijā Eiropas Sporta nedēļas ietvaros. Tāpat interesenti aicināti reģistrēties galvenajam pasākumam – pārgājienam, kas norisināsies 25. septembrī Āžu kalna apkaimes Vilkaču mežā Tukuma pusē. Katrs dalībnieks varēs izvēlēties savām spējām atbilstošāko distanci – 7, 14 vai 22 kilometru garumā, savukārt drosmīgākajiem būs pieejams ar dažādiem pārsteigumiem papildinātais un 7 kilometrus garais nakts posms. Reģistrējies pārgājienam un uzzini vairāk par Eiropas Sporta nedēļas ietvaros rīkotajiem pasākumiem šeit.

0 Komentāru

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

Kategoriski atsaka kompensāciju autovadītājam, kura mašīnai uzkrita koks

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

Blogeris Pipars aicina ziedot piecgadīgās Betijas rehabilitācijai, iegādājoties viņa maiznīcā picu!

"Maluzvejnieki mēdz būt agresīvi, nākas izvairīties no atvēzētiem airiem!" Līvānu novada vides sargi - pārkāpēju bieds

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

Fiktīvi vakcinētājiem joprojām ir iespēja tikt pie reālas vakcīnas

Tikai katrs trešais Saeimas deputāta palīgs var uzrādīt Covid-19 sertifikātu

"Cilvēki tomēr to ir pelnījuši!" Berģu skolas orķestra diriģents uzteic "E-svētku" nozīmi