Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

2 komentāri

Daudzu jauniešu sapnis ir doties ceļojumā. Galvenais iemesls, kālab neceļo tik bieži kā gribētu, trūkst naudas.

Pirmo reizi vēsturē tapis vēl nebijis projekts un ceļotgribētājiem būs iespēja savu sapni īstenot: iepazīt Eiropas valstu kultūras bagātību, iegūt jaunus draugus un, galu galā, iepazīt sevi.

Aptuveni 15 000 jauniešu visā Eiropā, tostarp 57 Latvijā, šovasar varēs  saņemt ceļošanas pasi jeb ceļošanas karti un iepazīt Eiropu ar DiscoverEU.

Ir gan viens būtisks nosacījums: lai pieteiktos ceļojumam, jaunietim 2018. gada 1. jūlijā jābūt tieši 18 gadu vecam (dzimušam laikā no 1999. gada 2. jūlija līdz 2000. gada 1. jūlijam, ieskaitot) un jābūt vienas no 28 ES dalībvalstu pilsonim.

Pamatā ceļošana notiks ar vilcienu. Bet ceļošanas karte ļaus izmantot arī citus transporta līdzekļus, tostarp autobusus un prāmjus. Ar lidmašīnu būs atļauts lidot izņēmuma gadījumos un tad, ja nav pieejami citi transporta līdzekļi.

Būs iespēja apmeklēt vismaz vienu, bet ne vairāk kā četras valstis Eiropas Savienībā. Ceļot varēs vienatnē, pāros vai grupā līdz pieciem cilvēkiem. Par naktsmītnēm un ēdināšanu gan jāgādā pašiem. Saņemt ceļošanas pasi un apceļot Eiropu varēs laika posmā no 9. jūlija līdz 30. septembrim.

Ieinteresētie jaunieši var pieteikties tiešsaistē: ej.uz/iepazistieiropu vēl gandrīz divas nedēļas, proti, līdz 26. jūnija pulksten 12.00.

Aizpildot anketu, ir jāatbild uz 5 jautājumiem, kas saistīti ar Eiropas Kultūras mantojuma gadu, kas ir šogad, un ar ES iniciatīvām jaunatnes jomā. Būs jāatbild arī uz pēdējo papildu jautājumu, kas ļaus Eiropas Komisijai sarindot pretendentus gadījumā, ja būs iesniegti vairāk pieteikumi, nekā ir pieejamas ceļošanas kartes.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl