Neiespējamā misija iedzīvotājiem – saprast, kur lai izmest “Rīgas melnā balzama” pudeles 

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

1 komentārs
Neiespējamā misija iedzīvotājiem – saprast, kur lai izmest “Rīgas melnā balzama” pudeles 
F64

Uzņēmuma “Latvijas balzams” ražotās melnā balzama pudeles izrādījušās liels pārbaudījums cilvēkiem, kuru šķiro atkritumus. Pudeles ir no māla, tāpēc ir problemātiski saprast, kurā atkritumu tvertnē tās drīkst izmest.

“Bez Tabu” skatītāja Kristīne rūpējas par ekoloģiju – šķiro atkritumus, izlietotās baterijas izmet tam paredzētajās vietās un medikamentus ar beigušos derīguma termiņu nodod aptiekā. Šobrīd sievietei sakrājušās “Rīgas melnā balzama” pudeles, taču viņa uzskata, ka parastajā atkritumu konteinerā tās nevajadzētu izmest.

Kristīne
šķiro atkritumus

“Kā pareizi utilizēt “Rīgas melnā balzama” pudeles? Nav jau īsti pareizi likt māla pudeles konteinerā, kas paredzēts stiklam, bet, manuprāt, arī “parastajā” sadzīves atkritumu konteinerā mest nav labi, jo šie atkritumi tiek pārsvarā sadedzināti, bet māls nedeg!”

Uzņēmuma “Latvijas balzams” valdes priekšsēdētājs Intars Geidāns atzīst, ka šī nav pirmā reize, kad iedzīvotāji uzdod šādu jautājumu.

Uzņēmumā nav iespējams izlietotās pudeles nodot, jo darbinieki nepraktizē otrreizēju pudeļu izmantošanu ražošanā. Taču Intars norāda, ka māla pudeles var nodot atkritumu šķirošanas laukumos.

 

Intars Geidāns
Uzņēmuma “Latvijas balzams” valdes priekšsēdētājs

“Atkritumu šķirošanas laukumos tās līdzīgi kā tāda paša materiāla flīzes sasmalcinās un tālāk izmantos pēc atkritumu šķirotāju ieskatiem.”

Māls ir dabīga izejviela, kuru var nodot tālākai pārstrādei. Starp citu, drīkstot izmest arī atkritumu tvertnē pie mājas. Izņemtos stiklam paredzētajos konteineros.

TOP komentāri

  • janis
    +4 +4 0

    janis

    Vai tiešām balzāma pudeļu ražošanair ti vienkārša un lēta , kas liedz otreizēji izmantot balzāma pudeles?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl